Съвети за начинаещи готвачи.
teon - специалист
Прикачен файл:
Picture 027.jpg
Picture 027.jpg (95.16 KиБ) Видяна 24738 пъти
Прикачен файл:
Picture 026.jpg
Picture 026.jpg (79.87 KиБ) Видяна 24738 пъти
Прикачен файл:
Picture 025.jpg
Picture 025.jpg (81 KиБ) Видяна 24738 пъти
...наближава сезона на чесъна...за любителите на това кулинарно удоволствие предлагам следната рецепта...чесъна трябва да бъде в млечна зрелост с добре оформени глави и скилиди,преди стеблото му да е увехнало...съхранява се в буркани...Рецептата: - необходимото количество се изчиства, измива и се оставя Двукратно за по 3 часа да престои в студена вода...след нареждането му в буркани, на 'компотен' буркан се слага по 1 супена лъжица едра сол(на 3 литров-3 лъжици)...така приготвените буркани се заливат със смес от: предварително преварена студена вода и оцет в съотношение 1:1(колкото вода толкова и оцет)...до втасване на чесъна бурканите периодически се разклащат...така приготвени се съхраняват на хладно до 2 години без промяна на вкусовите качества...да Ви е сладко...
5kof - специалист
Моя милост слага отгоре 2-3 сухи стебла копър, предварително приготвени от предната година.
Stefan_62 - майстор
Браво =D> , тъкмо се чудех откъде да взема рецепта за кисел чесън, че имам доста в градината за правене =D> :drinkers:
stiv1961 - майстор
И аз ще пробвам :) , благодарско за споделяне на рецептата :partyman:
teon - специалист
5kof написа:
Моя милост слага отгоре 2-3 сухи стебла копър,
...дал съм класическа рецепта...поради специфичният аромат на чесъна никога не съм слагал допълнителни подправки...но това е идея :idea: за която ти благодаря :partyman:...
Stefan_62 - майстор
teon написа:
така приготвените буркани се заливат със смес от: предварително преварена студена вода и оцет в съотношение 1:1(колкото вода толкова и оцет)
Само да попитам, предварително преваряваш водата и когато изстине я смесваш с оцета или ги преваряваш заедно. И в топло или студено състояние на сместа /вода, оцет/ заливаш чесана.
teon - специалист
...преварената и изстинала вече вода смесваш с оцет и така(в студено състояние) заливаш 'материала'...чакаш да втаса и :tonqe: :)...
stiv1961 - майстор
Днес направих за проба един буркан с ,,купешки" :) чесън, че моя още не е готов. Обаче разделих скилидките да може буркана да събере повече :-D
teon, кога втасва, че нямам търпение да го опитам, бе :)

Прикачен файл

160520142468.jpg
stiv1961 - майстор
Днес направих за проба един буркан с ,,купешки" :) чесън, че моя още не е готов. Обаче разделих скилидките да може буркана да събере повече :-D
teon, кога втасва, че нямам търпение да го опитам, бе :)

Тема "Mаринован(кисел) чесън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: