Съвети за начинаещи готвачи.
kuger - майстор
stiv1961 написа:
Stefan_62 написа:
И последно някой ще каже ли колко трябва да се чака чесъна да втаса и да стане за ядене :? , че като гледам буркана ми текат лигите :lol:
Кой.....кой .....кой, кой, кой :-D , преди няколко дни и аз питах :)
Ей, чревоугодници :shock:
Предлагам ви вариант, всеки ден правите проба, като втаса и готово...... ще е свършил :-D

пп:Подпалихте ми чергата и днес пообиколих пазара. Егати и дерачите, три главички 50 стотинки, а моя чесън още е дребничък, нещастен съм.
Stefan_62 - майстор
Споко ще стане :lol: и ще ядеш когато ние сме приключили с нашият. :drinkers:
dundi - специалист
Здравейте! Ами става готов мисля след около двайсетина дни до месец ама вие ще го изядете веднага бе :-D а аз го приготвям за зимата. Да ви е сладко!
stiv1961 - майстор
Вчера един приятел ми даде десетина стръка чесън и повторих процедурата :) , този път в градски условия :). Сега реших да оставя по скилидките малко от зеленото стръкче. Като втаса ще имам маринован чесън с дръжка :-D

Прикачен файл

260520142469.jpg
gogin - специалист
Аз слагам и част от зеленото на чесън и ми се получава много добре. Миналата година заложих един много дребен чесън, излезнаха 10 буркана. 5 оставих на слънце и 5 в мазето, тези на слънце станаха за около две седмици, а тези в мазето ги отворих чак зимата. Аз слагам джанки, копър чер пипер( на зърна) сол, захар и оцет. тази година правих за едни приятели и онзи ден ме врънкаха пак да им правя. Има някой го заваряват за капачката. И да знаете че много ракия върви, така че помислете и за това :drinkers:
kuger - майстор
Накрая сколасах и аз. Рецептата: форумна мешавица :-D
Прикачен файл:
DSC00278 (853 x 640).jpg
infomar
Я, това е нещо ново за мен :?

Никога до сега не съм употребявал чесан за мезе на ракия.
Смесвате ли с нещо този чесан... че то би требало да се казва "трушия с чесън" .

Скилидките после могат ли да се ползват за таратор, за леща и др. ястия?
iivanov - майстор
Да не те среща чесан.Виж чесънчето става за мезе. :-D За таратор -не.
didimitrov - помощник
gogin
"Аз слагам и част от зеленото на чесън и ми се получава много добре. Миналата година заложих един много дребен чесън, излезнаха 10 буркана. 5 оставих на слънце и 5 в мазето, тези на слънце станаха за около две седмици, а тези в мазето ги отворих чак зимата. Аз слагам джанки, копър чер пипер( на зърна) сол, захар и оцет..."
+
Бурканите не се запечатват, киселите джанки и чесъна втасват за около месец. През това време са пораснали зелените люти чушлета в градината, берем и добавяме към останалата смес. разпределяме сместа в буркани по желание, и в мазето.
gogin - специалист
didimitrov написа:
gogin
"Аз слагам и част от зеленото на чесън и ми се получава много добре. Миналата година заложих един много дребен чесън, излезнаха 10 буркана. 5 оставих на слънце и 5 в мазето, тези на слънце станаха за около две седмици, а тези в мазето ги отворих чак зимата. Аз слагам джанки, копър чер пипер( на зърна) сол, захар и оцет..."
+
Бурканите не се запечатват, киселите джанки и чесъна втасват за около месец. През това време са пораснали зелените люти чушлета в градината, берем и добавяме към останалата смес. разпределяме сместа в буркани по желание, и в мазето.
аз писах за тези на слънце дека стоят, теа у мазето на зима ги отварям. :partyman:

Тема "Mаринован(кисел) чесън" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: