• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
Илчо Илиев - майстор
Далеко си, иначе ще ти спретнем една скубачка на бързо, аз съм им хванал технологията и стават все по-хубави, само пилета да има....
Наложи се веднъж да вадя палци, вадих ги с керпеден,е от 30 скъсах 2-3,но......
Аз разпробивам нитовете на държача и свалям барабана, иначе е трудно,а и няма как да се сложат в средата палци,а и за гумата, която обира перата по дъното е трудно да се сложи...
Ако ти се е скапал мотора, имам такъв, такъв тип,предполагам,че ще стане, до сега на почти всички перални които съм разглобявал с такъв мотор, са с минимални разлики, и предполагам,че може да стане...
За да изскри явно има някакъв проблем, токовете са ми слабо място и нямам идея, но провери дали е проблема от четки или нещо друго, да не се набутваш с четки...
Стол ползвах преди, сега им правя тринога от квадратна тръба, на нея захващам казана,а мотора на единия крак и става супер...
Дупките от маркучите се затварят според случая, ако има ''гърловинка'' и намираш капачка от буркан(винтов) и лепиш със силикон,ако няма , режеш две кръгчета от ламарина, малко по-големи от отвора, разпробиваш в средата за нит, намазваш със силикон и монтираш на място като занитиш..
На мястото на датчиците и нагревателя изрязваш пак ламаринка и с нитове и силикон...
Абе където видиш зор, свиркай, ще ти обесня кое как се прави, няма нищо сложно, но като не си го правил.....
miroki - майстор
Мерси. Аз нагревателя не съм и го вадил, дори си работи. Да не си играя да запушвам отвори точно до мотора. Датчиците също.
По принцип искрят четките, като са за смяна, не дават добър контакт и пада и мощността. Четките не са цифра.
lov - майстор
Илчо много лесно ще станат. Не го бъркат кривите ламарини. Даже щях да ти го направя поансончето и матричката ами завчера си преебах инвертора на стругчето и кога ще го оправя един господ знае.
Илчо Илиев - майстор
Благодаря за предложението, няма да е лошо да се пробва, само не знам дали ще стане с големия чук...
Тенекето е тънко, но си е жилаво,а и поансона и матричката трябва да водят точно, иначе ще се подбият...
10 г бачках в металопресов цех и имам достатъчно представа за нещата, но вероятно ти имаш някоя хитра идейка....
Иначе е голямо пробиване,а и ми се затъпиха свредлата......
miroki - майстор
Нямах време да пиша, но четките бяха счупени. 2,50 за брой.
И машината си тръгна. Зашкурих ротора, че беше прегорял яко. Взех си тъкмо и за дрелката четки, че за над 20 г. модели не е вече лесно.
Добавих бутон от бойлер за включване, един 4 А предпазител. 4 капачки от буркани със силикон залепих. На палците които бяха изскочили поради по-широки отвори добавих по една скоба от изрязана ламарина, тип буква П Да миене плътно в канала на палеца и стана.
Има едни уши където се е държал казана, трябва да изпиля едото, че да сложа и там един палец и съм финализирал всичко.
43 палеца по 60 ст., ключ бойлер - 1,90, предпазител мисля 4 лв. 2 четки общо 5 лв. потенциометър 1 лв. Общо няма 40 лв.
Илчо Илиев - майстор
Супер,дано редовно я ползваш,да се въди стоката и имаш поводи за хвалба!
пон юли 06, 2015 11:28 pmstiv1961 написа:
270620152696.jpg
270620152697.jpg
IMG_20150705_115749.jpg
IMG_20150705_115809.jpg
IMG_20150705_115833.jpg
Останаха още 10 бройки. Средно тегло 4 кг чисто, отделно дреболиите.
Аз доволен :supz: :partyman:
Наложи се да купя още един чувал ,,финиш" и общо станаха 6 х 35= 210 лв., бройлерите- 60 лв., пакета лекарства- 12 лв..................... общо разходи- 282 лв.
Приходи- 1 бр. започна да танцува танца на смъртта още на 2 кг.- отписвам го :sad:
9 бр. средно тегло 3.600 кг= 32 кг
10 бр. средно тегло 4.000 кг= 40 кг
10 бр. средно тегло 4.200 кг= 42 кг( в събота приключвам)
Общо тегло.......................... 114 кг мръвка.
282 лв. : 114 кг = 2.47 лв. килото, башка 6-7 кила дреболии.
Който не вярва да заповяда, в събота мисля да правя пушено пиУе :partyman:
Здравей да те попитам това о що за колко време си ги отгледал ?
:?:
Илчо Илиев - майстор
Ще ти отговоря вместо колегата...
Ако са свестни пилетата,смеската,условията и времето,за 55-60 дни от излюпването......
Аз ги вземам на 15-20 дни, 500-800 гр,гледам ги 35-40-45 дни,смятам им по 6 кг смеска,е не всички стават на тези кг.,но .....
Ако имаш мерак и възможност,след месец е време да си вземеш пилета.,..
На всички, които пишат, смятат и ... накрая НЕ им излиза сметката, ще кажа:
1) Грешите от самото начало! Не вземайте пилета на по 20 дни! Не са на 20 дни! Още по-малко на 30! Вземете си еднодневни, току-що излюпени - цена 0,80-0,85 лв за бройка.
2) НЕ купувайте готова смеска! Купувал съм директно от фуражния завод, ОБАЧЕ като си я смеля аз (ползвам рецепта и добавям всичко нужно) смеската ми излиза значително по-евтина.
3) Ако всичко ви е по рецепта и правила за да нададе едно пиле 1 кг месо, трябва да изяде от 3,200 до 3,500 кг смеска. Е, аз не мога да докарам до толкова. При мен по причина пръскане на храна или друга за 1 кг месо ми изяждат 3,900 - до 4 кг смеска и пак сметката ми излиза!
Илчо Илиев - майстор
Колега, похвално е,че си споделил твоя опит , НО мааалко не съм съгласен с теб....
Вярно е ,че доста се захващат с нещо което не им е ясно и резултата е кофти,но и твоята схема не е най-доброто ,освен ,че продукцията е възможно чиста от към химия, но да ми говориш за най-изгодния вариант......... [-X
Казваш да се вземат еднодневни пилета, добре, но от къде,след като в района НЯМА,а и да докара някой, са 1,20лв/бр. с неясен произход и здраве...
Дали всеки има условия да гледа еднодневни пилета, изискват се определена температура и лекарства...
Казваш,че си правиш смеска, ОК, но я кажи какво слагаш и на каква цена вземаш зърното и останалите съставки, и се замисли дали всички имат възможност да вземат тези неща...
Има доста ентусиасти които гледат пилета с "обикновена" храна, да ,стават "чисти", но на каква цена и за колко време,а и дали месото е със същото качество...
Това пиле(бройлера) е хибрид който е създаден да се отглежда при определени условия с точно определена храна и лекарства, всяко отклонение от това води до лоши резултати...
Друг е въпроса,че не е предвидено да се гледат над 2,5 кг....
Аз храня с "заводска" смеска, средната цена(гроуер/финишер) е 72-3 ст/кг...
Имаш преразход на фураж поради разпиляване, ами гранулирай я и ползвай бункерни хранилки...
При мен разхода на фураж е средно 6 кг за периода на угояване, като пилетата които коля са средно 3,5 кг ......но без карантия ...
Вярно в цялата работа е ,че пилетата които продават по пазарите не са на месец, реално може и да са на 20 дена,но не ги хранят,а и няма гаранция,че са пили лекарствата които са нужни..
Здраво пиле, хранено и гледано както трябва, на 20 дни трябва да е 1 кг...

Не си мисли,че по някакъв начин искам да те обидя, засегна и каквото и да е друго, просто имам известен опит в това ,а ти се опитваш да внушаваш неверни неща...

Темата е интересна и полезна,а и както вървят нещата, май само пилешко ще се яде,а и е най-бързо за производство и....изгодно...

П.п. Не си писал от къде си...
Ако имаш проблем със скубането, мога да ти помогна..

:partyman: :partyman: :partyman:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: