• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
lov - майстор
Кондензатора е филтров и никаква работа не върши за въртенето на мотора. И спокойно можеш да го изхвърлиш.
Погледай малко клипчета в тубата и ще ти се изясни кое как се връзва.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vePBpGuqKrY[/youtube]
miroki - майстор
Мерси. То и на мен ми бе странно, като гледам клиповете без кондензатор. Видях, че го водят и филтър. Но не знаех, че мотора може и без кондензатор. Сега тренирам да му намаля оборотите с ключ за крушка и 16 амперова добавка.
lov - майстор
За тази работа си има и готови регулатори като се ползва и таходатчика за обратна връзка. Така се запазва почти пълната мощност на двигателя и не мърдат оборотите при натоварване както ще се получи в случая при теб.
Само че ще трябва да си го поръчваш от Китай.
miroki - майстор
Мерси. :partyman:
Да, видях ги и тука в темата има линк за този модул.
Вероятно с оригиналната платка няма да стане (на снимката). Поне да имах схема.
Ще пробвам първо бавните обороти как са. И тогава ще монтирам другите "играчки".
Изображение
:partyman:
miroki - майстор
Тахото пишат, че дава около 160 ома. Но то е ясно, кое е. Ако нямам 2 статорни намотки, а една и термо защита, нея колко ома да я търся?
lov - майстор
Термо защитата е 0 ома. И може да си е и тя с вътрешна връзка. Така че може да няма извод.
Статорните намотки са си две но са вързани последователно. Има и с изведени изводи има и с вътрешна връзка. Ориентирай се по кабелите кое къде влиза. Точна рецепта няма освен ако не си се сблъсквал точно със същия двигател.
За човек който е в час какво да гледа и мери му трябват не повече от 5 минути да го подкара. :-D
BlackBox - специалист
Голяма икономия, като сложите работата по гледането, чистенето и развозването на смески.
А за тия, които си мислят че като си го гледат сами - знаят какво ядат...А знаят ли какво ядат пилетата и какво купуват? Имаше преди забранено костно брашно в смеските. А можете ли навременно да разберете за болести и да не се натровите или разболеете от птичи грип?
Илчо Илиев - майстор
BlackBox написа:
Голяма икономия, като сложите работата по гледането, чистенето и развозването на смески.
А за тия, които си мислят че като си го гледат сами - знаят какво ядат...А знаят ли какво ядат пилетата и какво купуват? Имаше преди забранено костно брашно в смеските. А можете ли навременно да разберете за болести и да не се натровите или разболеете от птичи грип?
А ти някога гледал ли си бройлери или просто ей така си пишеш, щот си нямаш друга работа :?
Не толкова заради теб,а за другите, ще обесня моите виждания по въпроса,макар,че който има малко в главата, ще се сети и сам....
ПЪРВО, въпреки ''огромните'' грижи и проблеми, угояването на бройлер е 30-35-40 дни , и е възможно най- изгодно и бързо произведено месо...
Второ, макар да се хранят с готови смески за да се получи нещо, има възможност в края на угояването да се доизхранят с ''чисти'' смески и да изчисти месото от някои примеси в смеската, до колкото ги има изобщо...
Трето, за разлика от пиле от магазина, това месо не е ''окрехкотено''....набито с вода и всевъзможни отврати, не е замразявано и избелвано...
Ти за колко случая на умрели от птичи грип в Б-я знаеш и изобщо наясно ли си с отглеждането и болестите по птиците.....
Има още доста неща, но това смятам е достатъчно за да се хване всеки да си отгледа няколко пилета,а ако на теб не ти харесва,на магазина има .....
ESPACE - майстор
BlackBox написа:
А можете ли навременно да разберете за болести и да не се натровите или разболеете от птичи грип?

Няма надежда за тебе човече. Точно взема че прочета нещо свястно написано от теб и отново си пъхаш гагата в непознати материи. Философ си и такъв ще си останеш. Сбъркал си си професията.
miroki - майстор
Не се тревожете за грипа, бройлерите се гледат на затворено без достъп и на мишка или врабче, така, че няма проблем с грипа.
А машината не е само за бройлери, а и задругите пилета, които имат повече пера. И не са със смески хранени. Та са екологични :yawinkle: . За разлика от в магазините. Няколко пъти си купих вмирисано пиле и затова почнах да ги гледам.
Тази година смеските за бройлери вече имат добавки на растителна основа, и не е нужно да се сменя храната им за изчистване.
Поне тези от Любен Каравелово.
Сега вдигат шум около аквапониката, понеже е било супер екологично, пък ползват само купени смески :yawinkle: Точно като бройлерите.

А машината си я правя защото искам да си я имам. Без значение, че съм дал 30 лв за гумени тампони. Сед 2-3 дена ще дам 50 за пицария, след още 2-3 пак. Та не знам защо коментирам 30 лв. Както и никой няма да се навие да ми оскубе 30 пилета за 30 лева. А и мен ме мързи. А това не е само една година. Не случайно машините ги продават по над 500 лв.
https://www.olx.bg/mashini-instrumenti- ... %82%D0%B0/
А сега имам и за продаване, програматор, водна помпа, вакууми, сешоар и още доста дреболии, част от които са на месец или година, които аз съм сменя по пералнята.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: