• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
BlackBox - специалист
kuger написа:
Мани го, хлапак, силен в пръстите, ама се крие като мишка.
Това причина ли е да спамиш в темата и да обиждаш без причина?
Аз не съм Хлапак, но ти очевидно не си ми приятен. Не се крия, но няма да споделям информация с хора, които не са ми приятни.
profesionalist_wood - майстор
Ууууууууууу :lol:
Тебе ще те пърлим заедно с твоя фетиш обект Пламен :lol: :-D
miroki - майстор
Машината я пробвах най-после. Недовършена, но минах 20 пилета. Като ги запаря повечко и се одират на места. Стана с оригиналната платка.
Илчо Илиев - майстор
Браво!!!
Кое не е довършено, дай малко повечко инфо кое как изобрети с платката,че там е големия проблем....скъпия..
Сега съм отпуска и пак почвам производството на скубачки,че останах без машина,а есента ще трябва да пооскубя някое друго пиле...
miroki - майстор
Трябва да сгъстя малко палците. Тези, които бяха набити не до край постоянно падаха. Фръкнаха и 2 от долу. Трябва да ги стегна малко. Нямам ключе стоп старт и изключвах от контакта.Нямах време да работя по машината. Само събота мога и... Четките на мотора са за смяна много изкрят. И бая се размириса, доно не е изгорял. Не изхвърля добре перата. На 5-6 пилета трябва да помагам с ръка да ги чистя.
Платката, единия червен е с напрежение 15 в. И за различни обороти се връзва с някой от другите червени. Без най-десните 2, които са за тахометъра. Поне моята, която показах по-рано.
Лошото е, че има 25, 45, 500, 700 и 1000 оборота моята. Поне горе долу. Вързах го на 500 оборота с потенциометър 100К ома и се регулират.
Иначе, платки прави един човек ор Русе, точно за тази цел. 55лв. С връзка за тахото и регулиране обороти. А тази в началото на темата е като контакт, което означаеа, че пак ще е без мощност.
Илчо Илиев - майстор
За палците, при мен не се е случвало да падат,на въртящата част отворите трябва да са 18 мм,а на казана 16 мм, на казана не ги набивам напълно, за да не се намалява обема...
Ако ми попадне цяла пералня с четков мотор може да пробвам и този вариант,но 50 лв за платка......, за сега слагам от старите перални и става супер...
miroki - майстор
При мен отвора за тампоните е 22 мм. А ламарината на барабана е тънка и се разкъсва заради отворите по него. На казана пробвах само 4 - 5 тампона на 16 и уж стегнати, но падат. В деня на скубане ги добавих.
Да ти кажа и 100 лева за платка бих дал, стига да мога да направя машина. Все пак машината струва много повече. И ако няма бригада за скубане... Или плащаш надник за целта...
При мен си изби парите още първо клане първи сезон. За втория път се надявам да съм повече готов.
А хубавото е, че мотора се регулира от 0 до 1000 оборота. Може да се ползва за други цели.
lov - майстор
Имам едно предложение но ще трябва малко стругарска работа.
Що не пробвате да правите окончателния размер на отворите с поансон. Е малко ще е играчка да подлагате и матричката от долу но леглото на палеца ще стане по дебело и по добре ще затягат. И най важното няма да се срязват.
Мисля че ламарината е достатъчно еластична и ще стане лесно. И за да е по лесно поансона ще е стационарен и ще се удря по матрицата с чука.
Илчо Илиев - майстор
Миро, много е 22мм, е все пак не знам какви са ти палците...дали са от на г-н Вълчев, но при тях, отвор 20 е малко рисков..., за това пробивам с 18,а ако избяга на повече го ''намалям'' като ...ай ся как да обесня...
Ще обесня как пробивам въртящата се част...дъното на барабана, и хем ще отговоря на Иво...
Разпробивам с 6-7-8 мм свредло, каквото хвана, а след това доразпробивам с конусно свредло,ся то конусното е толкова скапано,че незнам дали реже или къса или разтопява метала и ...., но стават отворите, обаче, при пробиването свредлото ''повлича'' метал и става като коминче , което пак с конусното свредло го ''посрещам'', да се заобли, зачекани...абе да се обърне режещия му ръб...
По този начин хем се получава по-стабилна основа за палеца, а и ако е избягал някой размер...с причукване го намалям...
Иво, малко ще е трудно с матричка и поансон да се правят тези отвори, понеже има места където не е равна повърхността и може да се понакриви тенекето, но никак не е лоша идея де, ама нали все бързаме и.....
Ся правя поредната скубачка, но не се сетих да поснимам, на следващата ,ако не забравя и има някой интерес, ще покажа кое как правя, макар,че на място е по-добре...
Миро, който не е скубал бройлер на ръка и с машина, няма да разбере за какво става дума, но пък и малко хора са готови да дадат пари, и то доста , за такава машина,а малко ще се хванат да си направят, макар да не е сложно...
За платка...освен,че е малко скъпичко, малко ме притеснява,че мотора е открит,а има мокрене, иначе , с мотор от старите перални-1350 об/180 W малко се усложнява с закрепването,но е по-евтино и безопасно....според мен де...
miroki - майстор
То оборотите са проблема на моторите.
Иначе сложих една кофа от сирене върху мотора и в нея сложих платката, буксата за кабелите и потенциометъра.
На моите тампони 22мм. Е хлътналата част на прореза. Като ги вкарам и едвам вадя от казана. С една отверка от пред. Мъка е. За това гледах да не ги слагам докато не сглобя всичко, че да не се налага да ги вадя за да извадя барабана. Ококо 40 тампона общо има горе долу.
И аз ползвах стол, наложи се да го разтворя доста.
Има в казана някакъв филтър цетка, който стърчи 1 см и гумата не обира добре перата заради него.
Не можах да разпробия барабана от 3 те нита. И тампони по средата няма. Но не пречи.
Тая събота трябва да взема размера на четките да ги сменя. Че ротора прегоря от изкри. И отвори имам да изпушвам.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: