• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17
Съвети за начинаещи готвачи.
miroki - майстор
Лъскарка. :)
kuger - майстор
Илчо дразни :) Ще ме подпали, ама перлата е с калпав кожух, черно, емайлирано.
Илчо Илиев - майстор
Приятелю, кофти е емайлираното за пробиване, метала е тънък и бързо се скапва като няма покритие,но пак ще изкара доста време....
Стари перални вече има бол,по-добре е ако са с метален казан,но и другите стават. Като цяло палците на казана не трябва да се набиват целите,на пластмасовата разпробих с Ф16 и палеца ще е набит на 2/3, това се прави за да не се намалява пространството,че ако са по-големички пилета става трудно..
За сега проблем е само мАторя, все още не съм успял да подкарам оригинален,а монофазен малък-250-500W е голям проблем да се намери или аз не съм измислил от какво да ползвам и приемам всякакви идеи...
Иначе, ако всички мАтряли са налице-пералня, палци,мотор и шайби, машината се прави за 3-4 ч...
Средно 60-70 палеца са нужни,а отворите за тях може да се пробиват и с центробор(центроващо свредло),но за 20мм трябва колонна бормашина, другия вариант е свредло за ламарина...
Аз пробивах и с обикновено свредло,заточено за метал,но отворите стават кофти и размера става по-голям,но при липса на друго и с такова става,но трябва да се пробива с Ф18,за да може след зачистване с пила да стане Ф20...
Аз сложих 3 крака и по идея на Милен ,машината седи наклонена на една страна,ако има ''наводняване'' да се изтича в единия край,противоположен на мотора..
На държача на барабана(това,което е останало) се слага лента гума,която обира перата от дъното и ги изтиква през ''амбразурата''...
Трябва да се полива с вода,за сега номера става с маркуча,но вероятно ще измисля нещо по-лесно...
В крайна сметка, такава една машинка излиза не много пари-
Пералня-20-25 лв, а ако има налична е без пари..
Палци 70бр Х 0,45 ст(с доставката)...32 лв
Мотор....?
Шайба за мотора...5-10 лв.
Заслужава си,но ако се гледат по 10-15 пилета не си струва...

П.П. Ако някой се навие да си прави и има въпроси, насреща съм...
Илчо Илиев - майстор
Малко да събудим темата, направих и другата машина, остана да и измисля някакви кутии/капаци за мотора и кондензатора...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
miroki - майстор
С краката от стола направо се изкефих.
Моята седи за догодина.
Хич ли не става с моторите от автоматична пералня? С макс 1200 оборота.
Илчо Илиев - майстор
Миро, пробвах оригиналния, намалих оборотите с регулатор от прахосмукачка,но....при оборотите,които трябват, мотора не може да развърти,а няма почти никакви усилие..
Другия вариант е да се развърти мотора на високи обороти,а след това да се намалят до нужните,но това си е играчка и се отказах от този вариант,макар,че ако беше станало, щеше да е супер...
Сложих моторче от пералня, но от Аурика/Нистру, 180 вата 1350 об.
За краката...ами това ми се стори най- лесно,леко и стабилно...
Тая събота смятам да им правя тест и ще снимам как работят....
miroki - майстор
Значи редуктор, което усложнява. Ще проверя старата роса, дали е здрав мотора и.
Илчо Илиев - майстор
http://bgbitak.net/skrap.html

Виж какъв ползвах, и от Роса би трябвало да стане,само монтажа ще е малко по-сложен,че е с фланцово закрепване...
За редуктор изобщо не си струва да мислиш,хакаш едно моторче от тия и правиш шайба според вида шайба на оста на барабана,като спазиш съотношение 8/1,за да ти дойдат към 160-180 об...
MMIel - специалист
Моята центрофуга е на 1200 оборота. С регулатор от прахосмукачка ги намалявам малко (като гледам на око около 800-900) и като се развърти и пусна пилето падат на половина (в момента на пускането) и като го поеме се вдигат до около 700 (предполагам). Всичко е на око с оборотите и ако не съм улучил точните то поне съотношенията ми са верни. Така че става, но резултатът от работата на машината при мен е задоволителен, което е далеч от перфектна, но върши работа. Случвало ми се е пилето да се заклини след пускането в казана и въртенето направо да спре за това трябват по високи обороти и да се развърти хубаво преди да се пусне продуктът. Пак казвам това се отнася за оригинална окомплектовка (барабан + мотор) от пералня на 1200 оборота. Ако моторът имаше съвсем малко повече мощност щеше да е перфектно.

пс: ..., но каквото и да си говорим всичко ми е стъпало около 50 лева и изобщо не са ми проблем кусурите след като скубе за по малко от минута. :-D
Илчо Илиев - майстор
https://www.youtube.com/watch?v=ImaS2bFEIN8

Най-накрая я снимах в действие тая машина,а и другата де, не стана клипа както исках,но....
Ся, тая ''металната'' исках да я пробвам с малък мотор,като този на другата,но не успях да го монтирам и на клипа е с трифазния...
Другата я пробвах,но ремъка взе да боксува ,а нямаше време да се занимавам с нея и скубахме с ''металната''...
Огромно значение има паренето,а и на клипа пилето не е както трябва изпарено,за това не се оскуба добре и бързо,но ако всичко е добре направено, пилето се оскубва перфектно за 15-20 сек.
Бригадата беше от начинаещи,а аз лошо контузен и....
Последна промяна от Илчо Илиев на нед ное 08, 2015 3:13 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 17

Тема "Пърлене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: