• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети за начинаещи готвачи.
vvg - специалист
А дрожди сложи ли?
chapara - майстор
vvg написа:
А дрожди сложи ли?
Първо пробвах с мая. Като не стана купих и сложих дрожди по описанието. Пак греда :shock: Сега съм нарязал две пресни круши на ситно та да видиме :?
valentor - специалист
Абе/аве/ момцИ,
Извинявам се за следующуту, обаче сте за бой.
1.Преди да пишете-погледнахте ли ,че има друга тема , "за ракия".
2.Въпреки и извън "правилната тема" : какви са теЗ винено-захаро-спиртини = ферментационни операции СЕГА /м.май/ ?
3.Непреврялото го "затваряте колкото може" и го наливате за превиране/преферментиране/ през есента, след първото вино, за второ=ракия.
4.Още от сега, без да напрягате семейниЙот бюджет, започвате ВСЯКА седмица, в идущите 4 месеца, да си купувате по 1 или 2 кг.захар. Това са 4 месеца с около 8 седмици х 2 кг. захар са = х кг.захар. Ако е малко - увеличавате дните или килограмите,или и двете. И тогава /през идущата есен /правите ферментацията , и изварявате само течното.
Пишете в правилната тема...
ВНИМАНИЕ! Нов тип измама на борсата в Дружба!
Здравейте,
вчера попаднах на нов тип измама при закупуването на смляно грозде. Историята е следната. Харесах си гроздето, претеглихме го и преместиха касичките до мелачката. След това аз започнах да помагам за напълването на съдовете от маркуча на мелачката, а през това време (докато съм бил обърнат с гръб) са сипвали здраво вода с кофички в машината за смилане и са скрили поне половината материал. Като се прибрах и премерих захарността щях да получа инфаркт - 12% за каберне - абсурд! Добре, че количеството беше малко...
Та ако някой реши да купува от там (аз вече не бих стъпил) задължително да води втори човек, който да гледа, но по-добре изобщо не ходете, миналата година друг търговец пак там ме излъга за захарността пак там....
Гост - специалист
Обади се на "Господари на ефира" - да им спретнат една скрита камера- ще стане интересен репортаж. Те доста ги обичат тези от зеленчуковите борси. Преди време бяха снимали продавачите на зеле- че лъжат скантарите...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Грозде от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: