• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети за начинаещи готвачи.
EDI - майстор
Ами пръскам с НУРЕЛЕ, а за маната с ШАВИТ.Тази година редувах ШАВИТ и КАБРИО ТОП.КАБРИО-то ми го препоръчаха в аптеката.Много е условно, някъде се спасиха, накъде не можаха тази година.Аз я бях отписал моята асма, ама оцеля.
КИМИ - специалист
Благодаря,
знаех си аз, че отдавна трябваше да му пея бай-бай на Купроцина и Топаза.
EDI - майстор
Аз от години си пръскам ШАВИТ и никога не съм имал проблеми.Тази година обаче малко екстремна пада и затова редувах с КАБРИО ТОП.От аптеката, където си купувам разни препарати, продавачката е много напред с материала и до сега не ме е подвела.
КИМИ - специалист
EDI,
a това Нуреле не е ли за гъсеници по овошките?
Аз че съм бос в тая наука си е така, ама имам чувството,
че тия от нашата агроаптека са по-зле и от мене- пролетта са ми дали
Купроцин за мана по доматите :-D , преди малко гледах етикета, неАм думи.
Svetoslavoff1 - майстор
И аз успях да го поопазя, но както споделя и EDI, толкова пръскания друга година не съм правил. Системни, контактни - ум да ти зайде. А инсектициди почти не ползвам за лозенцето. Каня се тези дни да бера, но прогнозите са за слънце и може още малко да изчакам.
EDI - майстор
НУРЕЛЕ-то срещу гроздов молец го ползвам.С него по-рядко пръскам.Ползвам го, като смесвам с ШАВИТ.А иначе и аз го държа гроздето на самата.Даже чепки до ноември държа по асмата, понеже го ползваме за ядене най-вече.Не го режа с клонки, понеже нямам къде да го съхранявам.
КИМИ - специалист
Svetoslavoff1 написа:
... Каня се тези дни да бера, но прогнозите са за слънце и може още малко да изчакам.
Бери го до тая неделя, че после времето ще го забели и захарта ще я дръпне в главината.
Теди - специалист
Миналата неделя заредих бидоните, един голям с памид, друг голям и един от малките с мерло и един малък със сира общо около 370кг и трите сорта по 1.20лв., пък да видим какво ще излезе.

Изображение
Изображение
Изображение
neillmakoli - специалист
:? :shock: :? :shock: :? :shock: Дал си 1.20 за Памид, при условие че Сирата и Мерлото са на тази цена???
:? :shock: :|
gogin - специалист
При мен нещата се случиха малко куриозно. Ходих на киноложка изложба до Македония, и на връщане се потоплеснах от пътя. Докато търсих верния път гледам един старец с мноооого касетки грозде, и реших да питам за пътя. Напъти ме човека, и реших да питам на шега колко евро ще ми иска за 100кг.. Човека ми вика 20евро, извадих лист и химикал и му написах, той кимна за ,,да,,. Останах учуден. Вързах кучетата за предния теглич и му викам 200кг.. Старецът заподскача и започна да тегли. Изтегли 5 чувала, видях, че са над 100кг. После изтегли още 5 чувала и тях натоварих. Вадя 40 евро а той пърха около касетките, взе една с чено и една с бяло отвори дясната врата на колата и ги сложи в колата. Давам му еврата а той ми връща 10евро и ми пише за 100кг.-20 за 200кг.-30, а касетките отпред били за мен армаган да си хапнем. За малко от еуфория да забравя кучетата. Влезнах в БГ и едно приятелче ми се обади за грозде на 50ст( ако не ставало за вино поне за ракия. И така както нямаше да купувам грозде се оказах с 350кг- купено и около 50кг от асмалъка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Грозде от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: