• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Съвети за начинаещи готвачи.
КИМИ - специалист
За ракия на 50 ст. си е далавера. Под 3 лева ти е кило на 45 градуса истинска ракийца, не като тия ароматизирани спиртове одеколони за по 8-10 лв. литъра, правени от негрозде.
Всъщност тая година Бг пазара го спасиха сърбите, макетата и на изток- молдовците.
Теди - специалист
neillmakoli написа:
:? :shock: :? :shock: :? :shock: Дал си 1.20 за Памид, при условие че Сирата и Мерлото са на тази цена???
:? :shock: :|
Ми за розе друго не става.
gogin - специалист
КИМИ написа:
За ракия на 50 ст. си е далавера. Под 3 лева ти е кило на 45 градуса истинска ракийца, не като тия ароматизирани спиртове одеколони за по 8-10 лв. литъра, правени от негрозде.
Всъщност тая година Бг пазара го спасиха сърбите, макетата и на изток- молдовците.
Аз го смлях и стана за вино, те чепките здрави. сегаври в избата. Аз въобще не мислех да правя вино тази година, при цена от 1лв за кило. Накрая виж кво се случи около 400кг грозде, и ме напъват да вземам още. :?
crez - майстор
Проблем!!!! От джибрата с малко вино в него трябваше да направя второ вино за варене на ракия. Всяка година го правя по един и същи начин, 3кг.захар на 10л.топла вода, две опаковки винени дрожди за червено вино и започва да ври. Тази година ядец, не завира вече втора седмица, подгрявах няколко пъти, не тръгва и не тръгва. Като отваря капака на бидона бие на алкохол. Захарта е същата като всяка година, просто нищо различно. Давайте съвети какво да го правя, вероятно ще се хвърля.
Andri01 - майстор
Може би захарта е нещо "фалшива",има такива случаи! Пробвай 1 казан,може да изкараш нещо все пак.
nikolson - майстор
Да, в момента захарта, която се продава не е "читава".
stiv1961 - майстор
crez написа:
Проблем!!!! От джибрата с малко вино в него трябваше да направя второ вино за варене на ракия. Всяка година го правя по един и същи начин, 3кг.захар на 10л.топла вода, две опаковки винени дрожди за червено вино и започва да ври. Тази година ядец, не завира вече втора седмица, подгрявах няколко пъти, не тръгва и не тръгва. Като отваря капака на бидона бие на алкохол. Захарта е същата като всяка година, просто нищо различно. Давайте съвети какво да го правя, вероятно ще се хвърля.
Ама ти сега ли зареди с вода и захар? Ако бие на алкохол премери със захаромера и в казана. До сега проблеми със захарта не съм имал а купувам всякаква що е на промоция.
crez - майстор
Andri01 написа:
Може би захарта е нещо "фалшива",има такива случаи! Пробвай 1 казан,може да изкараш нещо все пак.
Захарта е на същия производител с 400 ккал. Какво да пробвам, на пипане лепне от сладост, то нищо няма да излезе.
Stefan_62 - майстор
Ти виното в джибрата ли го държиш? Сложи малко пресен плод какъвто има в момента /череши или ягоди/ за да възбудят ферментацията или пробвай с мая, иначе нищо няма да се получи. Трябвало е след като източиш виното тогава да подготвиш материала за ракия.
nikolson - майстор
crez написа:
Andri01 написа:
Може би захарта е нещо "фалшива",има такива случаи! Пробвай 1 казан,може да изкараш нещо все пак.
Захарта е на същия производител с 400 ккал. Какво да пробвам, на пипане лепне от сладост, то нищо няма да излезе.
:lol:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Грозде от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: