• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Съвети за начинаещи готвачи.
neillmakoli - специалист
На борсата в Дружба било по-евтино гроздето от пазара в Люлин, така чух от колеги...
Иначе това в Люлин не беше много добро като качество :cry:
vladilen - специалист
на изхода на софия ботевгродско шосе
взех си 2 по сто кг мерло с 24 захарност и сира - 22
мерих на място с рефрактометър (продавачката се учуди даже като и показах)
тя твърдеше че най сладко и е мерлото около 22
след смилане на материала заспа на 23 :weedman:
само че 2 по 100 се оказа 2 по по-малко от 100 :roll:
dadko - майстор
vladilen написа:
на изхода на софия ботевгродско шосе
взех си 2 по сто кг мерло с 24 захарност и сира - 22
мерих на място с рефрактометър (продавачката се учуди даже като и показах)
тя твърдеше че най сладко и е мерлото около 22
след смилане на материала заспа на 23 :weedman:
само че 2 по 100 се оказа 2 по по-малко от 100 :roll:
Ако кажеш и на каква цена го взе...
Щото чуденката е не само откъде, ами откъде най-изгодно...
nikolson - майстор
Съвет от мене. Ако ще купувате, купувайте. По-евтино няма да стане. Цените падат след гроздобер, ако има свръхпроизводство. Тази година не е така. Гроздето тръгна от 1лв по гроздобера, вече чувам искат по лев и двайсет, където е останало да берат. Другият вариант- вино и ракия от миналогодишната реколта. Цените все още са на база миналогодишни цени.
Mega - специалист
Така е, аз взех на 1.20 от Ивайловград, Мерло и Каберне. 22% захарност. По-добро не намерих. Доста от гроздето мирише на мухъл по касетките.
Аз лично купих мерло на 1,1 от сливенския район. Но смятам че таиз година не е добра реколтата, ще видим какво ще излезе!
EDI - майстор
Не е добра годината.В Ямболско доста масиви си заминаха още август месец.Асмите в квартала хич ги няма, не знам дали някой тази година успя да набере за малко вино.Булгара в интерес на истината е добре.Аз успях да си спася асмата/бяло безсеменно/, въпреки, че го пердаши толкова дъжд и градущка също го поочука, но определено не е като други години.Иначе има грозде - вече направих 30-ина компота, ще направя още 20-ина сигурно, има и за ядене и дори и за приятели ще остане за хапване.Но толкова не съм пръскал никога - обикновено минавам с 2-4 пръскания, тази година съм пръскал поне 6 -7 пъти и за първа година комбинирах два препарата за мана.Иначе и при нас цените май са около 1-1,20 лева на кило.
nikolson - майстор
Тъй, аз реших въпроса с виното. Купих готово, миналогодишна реколта от Стралджа. На миналогодишни цени. Не съм го кусвал да видя как го е съхранил, но предполагам го е стабилизирал. Вече десетина години правят вино, не са се дънили.
КИМИ - специалист
EDI написа:
Но толкова не съм пръскал никога - обикновено минавам с 2-4 пръскания, тази година съм пръскал поне 6 -7 пъти и за първа година комбинирах два препарата за мана.
EDI, с какви препарати си спаси бялото грозде, защото аз не успях? :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Грозде от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: