Съвети за начинаещи готвачи.
gechev - специалист
Хайде на туршиите.
http://recepty.bg/rec_za_r6-872-SUROVI-TURShII
Илчо Илиев - майстор
gechev,ш мъ извиняваш,но този подфорум е за рецепти, които някой колега/жка е сътворил/а...или изпробвал/а
Смятам,че повечето от нас все някак се оправят из нета и биха могли сами да си намерят някой сайт с рецепти...
gechev - специалист
Басси не съм се изразил правилно. Благодаря за забележката :prayer: Исках някой ако е правил някоя от тези туршии да даде отзиви, че нали сега им е времето. Примерно от тиква. Един път ядох такава но не знам тънкости, а ми хареса.
Илчо Илиев - майстор
Е, човешко е да се греши, в бързинията какво ли не може да се случи....
Абе гледах я тая рецепта с тиква,но дори не съм и предполагал,че може да се направи нещо такова,а щом казваш,че се получава, трябва да се пробва...
Иначе правим тиквички кисели, като краставички, но то е друга бира..
Аз лично си правя само два вида трушия, единия е ''псевдо'' маринован пипер и втасала мешана трушия...
Пипера , аз предпочитам зелен, нарязвам на парченца 2/3 см и натъпквам в буркан омния, 50мл оцет, 1 суп. лъжица сол, 2 захар, 3-4 зрънца бахар и доливам с вода, вари се като краставичките...
Втасалата... в бидонче правя саламура -75гр сол/л вода и слагам каквото има зелено-домати, пипер, краставички, зелен боб,динчета, пъпешчета,а като втаса на 70-80 % слагам и карфиол..
Като е почти готова я пресичам с калиев сорбат...

Тема "ТУРШИИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: