Съвети за начинаещи готвачи.
bulhomes2 - майстор
Бе харесах си една мръвка за пастърма. Обаче като я срязах и вижте как изглежда. Предполагам, че е мазана с нещо, но за сефте ми се случва такава. Някой знае ли как се е получило това?
Прикачен файл:
Meso1.jpg
Прикачен файл:
Meso2.jpg
dyaneff - майстор
Не ми харесва. Прясното месо е много по-червено на цвят.
Kasap - специалист
Откъде я купи? Мяза на онова 40 годишното замразено... или на нещо обоза на цар Михаил.
marian1 - майстор
Според моята ( от бранша) това ако е телешко ( нещо не вижда добре снимката) - е точно за готвене! Ставало и за пастърма! Стига да е съхранявано правилно и да не се е вмирисало и да лепне.
bulhomes2 - майстор
Не. Не лепне и не мирише. Телешко е. От Кауфланд.
kuger - майстор
На мен ми прилича на размразявано, после повърхностно обработено с нещо, и пак замразено. Последното не е задължително.
Вероятно е било дълбоко замразено, после размразено, разфасовано, обработено и предложено като "охладено", т.е. прясно. Тая сива ивица говори за месо, стояло на стайна температура и въздух.
Така мисля.
Mega - специалист
От както купих шкембе и чубрица от Кауфлнад бъкани с освкусител - мононатриев глутамат не стъпвам там изобщо. Щом в тези неща има химия, какво да кажем за другите. Не е тайна, че месата в големите вериги са от химическите лаборатотии. ;)
big_death - специалист
Нищо му няма на месото бе Веско ! Иска гладни хора ! Мушай във фурната или на скарата да мине през "огъня" и си свиркай ! Ако па те е страх, дай го някои циганета да се порадват за Коледа :) !
КИМИ - специалист
kuger написа:
На мен ми прилича на размразявано, после повърхностно обработено с нещо, и пак замразено. Последното не е задължително.
В Кауфланд от прясната витрина всичко се замразява и преди зареждане се оставя да се размрази,
виждал съм как изсипват голям кашон с пилешки бутчета и като ги обърна, отдолу беше лед, иначе са пресни, вервайте. :-D
Нормално е месо, което по-невърви да се подлага на нощно замразяване+ препарати и за повече от седмица и после аха да се умирише и отива за опушване, луканки и др. такива вторични предлагания.
bulhomes2 - майстор
big_death написа:
Нищо му няма на месото бе Веско ! Иска гладни хора ! Мушай във фурната или на скарата да мине през "огъня" и си свиркай ! Ако па те е страх, дай го някои циганета да се порадват за Коледа :) !
Бе то аз малко след снимките го заринах със сол и сега си кротува на студено. Предполагам, че след осоляването ще изчезне, ама рекох да питам някой дали знае как и защо се получава това.

Тема "Какво и е на тая мръвка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: