• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
teon - специалист
...вече е сезона на тиквениците :-D затова отварям нова тема...моля в нея да споделите и Вашите рецепти,технология и тънкости по изготвянето на това традиционно за трапезата ни кулинарно изделие...'моята' рецепта и начин за приготвяне:
...продукти- парче тиква,кори за баница,едро смлени орехи,захар,олио,канела...
...начин на приготвяне:
Прикачен файл:
Picture 008.jpg ...тиквата се настъргва на едро ренде след което за КРАТКО се запържва в тенджера с предварително загрято олио...добавя се и канела за аромат...
Прикачен файл:
Picture 006.jpg ...корите се разстилат...в/у най-горния лист се поръсва малко олио,захар,орехи и малко от охладената след запържването тиква...
Прикачен файл:
Picture 005.jpg
...така подготвеният лист се завива на руло откъм дългата страна и се поставя в предварително омазнена с олио тавичка...
Picture 005.jpg (97.5 KиБ) Видяна 3006 пъти
Прикачен файл:
Picture 003.jpg ...продължава се със следващите листи, и така до запълване обема на тавата...
Прикачен файл:
Picture 001.jpg ...пече се до златисто-ръждаво в предварително подгрята до 250гр. фурна...след приключване- покритата с памучно платно тава се оставя да изстине на хладно...
...да Ви е сладко :)
kuger - майстор
Все едно жена ми я е правила :) Същите продукти, същия начин за приготвяне.
Има вариант, приготвената суровина от тиквата да се нареди на ивичка в началото на листа, листа се поръсва със захар и смлени орехи и се завива. Получава се нещо като руло с планка по средата.
Но, така приготвен, като твоята рецепта, тиквеника е по атрактивен.
galin56 - специалист
kuger написа:
Все едно жена ми я е правила :) Същите продукти, същия начин за приготвяне.
Има вариант, приготвената суровина от тиквата да се нареди на ивичка в началото на листа, листа се поръсва със захар и смлени орехи и се завива. Получава се нещо като руло с планка по средата.
Но, така приготвен, като твоята рецепта, тиквеника е по атрактивен.
Ей, личи си, че форума е "майсторски". Почнахме и в рулата и сладкишите да слагаме планки... болтове, гайки и т.н.
ПП:Знам, че си искал да напишеш "плънка", ама се е получила много забавна грешка. :partyman:
kuger - майстор
Мани, преди два дена правих една метална джаджа, и в главата ми само железарии :sad:
Пак добре, че не съм опекъл тиквеника с електрожена :-D
koveslav - майстор
Ние слагаме в средата кръгло "гнездо" от по- голямо количество от настърганата тиква,увито пак в кора.Правим го и в зелник.Получава се страхотно.А ако тиквеника е с домашно точени кори,като го правеше баба,а после изпечен и задушен в подницата.....какво не бих дал да усетя още веднъж поне аромата при отварянето на капака....
Страхотно,обожавам тиквеник! Браво
nikolovvd - майстор
Чакай малко де!
Тепърва стават тиквичките, а към Октомври ще има и за тиквеник. :-D
Иначе може да те поканя на първия тиквеник, който направя през Есента.
mrdds - специалист
На някой му се е приял тиквеник рано-рано.
Иначе тя темата си е баш от сезона на ... тиквите. :-D
Andri01 - майстор
Аз предпочитам тиквениЧКА / може и да не е руса/! Някак си по-сладко звучи,все пак! :?
nikolovvd - майстор
На Кауфланд имаше вита баница с тиква. :razz:
  • 1
  • 2

Тема "Тиквеник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: