• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
Съвети за начинаещи готвачи.
Stefan_62 - майстор
Този вид "кухненска посуда." съм я изпробвал преди 20-на год. с тенджера под налягане / руска/ 6л. за 20 рубли и тенекия от сирене за охладител. Крайният резултат около 1л. огнена течност на 45гр., но не си струва губенето на време, става за аматйори. :partyman:
naB4o - специалист
crez написа:
Stefan_62 написа:
Ако пиете по 50-70 грама ракия всяка вечер, ще забравите за всякакви стомашни проблеми и ще можете да поддържате оптимално тегло. Освен това, нашенското питие лекува успешно главоболие и мигрена, болки в гърба и врата, стимулира кръвообращението и помага на сърцето.

Благодаря за информацията :lol: чудех се защо нямам гореупоменатите проблеми, :? ами то си е имало причина. Ех, надвишавам малко дневната препоръчителна доза,ама нейсе :lol: Говоря на жената, пий ракия и няма да имаш мигрена,ама тя не, ще си пия водката,е да ама аз страдам от тоя инат :lol:
И аз така 50-100 грама цъкам всяка вечер, оплаквания нямам, а жената е на други пиенета. Лека полека шорка ракиджоз, ама сега чакам зимата.
Преди няколко дни източихме виното, и заложих бурето да става за ракия. Ще се похваля като мине варенето. Ще пробвам с кориандър таз година 250 кила казанчок.
Наздраве !
kuger - майстор
iivanov написа:
Нов вид кухненска посуда. :-D
Това трябва да му се пригоди непрекъсваем процес, че да ми насмогне.
iivanov - майстор
Загубих спиртомера. :-D

Прикачен файл

20151001_165803.jpg

Прикачен файл

20151001_165723.jpg
Andri01 - майстор
МатрЯла в чашката,мезето и...до като се покаже спиртомера или де дохлопа жената! :)
kuger - майстор
iivanov написа:
Загубих спиртомера. :-D
Слагай такъв с повечко градуси отгоре :)
Andri01 написа:
МатрЯла в чашката,мезето и...до като се покаже спиртомера или де дохлопа жената! :)
Той ще се покаже, ама ще има ли кой да го гледа тогава :-D
Абе, как ще я пие тая отврат от чучура :shock:
kuger - майстор
Andri01 написа:
С мезе....:)
После смърдиш на пор, да не казвам какво става с главата :shock:
Моята ракийка вече почти две седмици си нанка кротко в бидончето, в компанията на френско чипсче, и прилежно покрита с тензухче.
Още поне две седмици. После ще и скъсам болничния, ще и понамаля температурата и ще я разселя по бутилчици.
chapara - майстор
Буренце си трябва, не бидон :wink:
kuger - майстор
chapara написа:
Буренце си трябва, не бидон :wink:
Не ми трябва по две причини:
1. Няма смисъл да го цапам :-D
2. Не се вижда какво остава в него :shock:
3. Ще ми изпие част от това, което ме трови :sad:
Ха, те станали три причините.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18

Тема "Ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: