• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
miroki - майстор
iivanov написа:
Т'ва е класика в жанра. Ако имаш възможност пробвай със сладко от боровинки. Ако пък си намериш домашно такова ... :drinkers:
Да боровинките стават чудесни.
Аз си намерих боровинки брани в балканските села, но явно берачите са калпави, имаше много хвойна вътре. И сладкото стана.... за боклука.
Та като вземате или берете внимавайте.
nikolovvd - майстор
Първите "плодови" млека по времето на соца, се появиха в зората на това, което сега наричаме Е-та - бои, есенции и консерванти.
А преди тях имаше само "Снежанка".
Kasap - специалист
Бих добавил и малко ром. Като се замисля... останалото може да се окаже излишно. :-D
Hoвoceлckи - майстор
Миналата седмица ходих за боровинки. Набрах и малко малини. Дъщерята забърка с домашно кисело мляко, така, направо със сурови плодове. Да ви кажа не беше много очарована. Понеже беше слагала пудра захар (кристалната нямало да се разтвори) та не й било добро на сладост. Виж със сладкото от боровинките после й хареса много ...
kuger - майстор
На кофичка кисело мляко буркан компот /стига да не е с костилки/, по избор. Това ми е "мезето" зимъска.
Сега направихме сладко от къпина, облагородена. Ще има отзиви, ако успея да се добера и аз до него.
  • 1
  • 2

Тема "Нещо за пиене ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: