Съвети за начинаещи готвачи.
dadko - майстор
То се е видяло, че с тая тема близките дни ще сме на кюфтаци и кебапи. Не сте хора, ей. Ама ще ви го върна, да знаете. Като позахладнее ще ви деазня с пушени меса, така да знаете.
chapara - майстор
dadko написа:
То се е видяло, че с тая тема близките дни ще сме на кюфтаци и кебапи. Не сте хора, ей. Ама ще ви го върна, да знаете. Като позахладнее ще ви деазня с пушени меса, така да знаете.
Ще те навестиме :-D А почна, а изгоря :axe:
Илчо Илиев - майстор
Kasap написа:

Във всички стари-дибели книги пише, че истинското кибапчи се прави от поне 40% шилешко месо. Така разправят и дъртите месари, които съм разпитвал. Проблема е, че БГ такова животно вече нема.
Абе то е така, но с рецепта не мой намериш овче/шилешко, иначе овчите кифтаци са си класика....
Някога, навремето помня кога имаше месарници, ония с висящите трупове и оня ми ти месарин с големия нож и сатър....имаше всякакви меса и от където кажеш, от там ти реже...за сега не ми се говори..
Това с подправките :? ...преди вземах от най-евтините кебапи/кифтаци, слагам им още подправки,а ако е за кюфтета лук и магданоз, и стават за ядене...иначе из магазините из село си правеха надпревара кой ще домъкне най-калпавите кебапчета...

П.П. Едно леееко отклонение от пряката тема...
Като докарате каймата за кебапчета/кюфтета да е готова за пекане, отделете една част,омесете я с малко водица, да стане по-пластична , и намажете филии(аз ги мажа от двете страни) и печете на скара, надявам се,че ще ви хареса...
Kumay - майстор
chapara написа:
Оформят се кебапчета с размер по желание (заглаждат се с мокри ръце) и се пекат на силно загрята скара. При печенето се въртят само на една страна.
Ники-Kumay с това ме уби :-D :shock: ,т'ва да не им се завърти свят ли приятелю или ако си пийнал на теб да не ти се завие :-D :shock:
Бат` Божо и аз така ги въртя! :lol: По-точно ги търкалям наляво. Предвиждам свободно място в края и после от дясно допълвам редицата, като се отвори място. :wink:
Mega - специалист
Сега, понеже не искам да съм голословен, а всяка подобна тема има нужда и от малко лиги, та ... В първия пост съм качил снимки от крайния резултат. Надявам се да бъда допълнен от съфорумците, защото всяка рецепта си иска ... снимките. ;)
Kasap - специалист
Сухички изглеждат наистина, като гледам как се натрошават. /гроздето кисело/ :prost:
Mega - специалист
Kasap написа:
Сухички изглеждат наистина, като гледам как се натрошават. /гроздето кисело/ :prost:
Аз баш с касапина не мога да споря. Да, леко сухи са, но са перфектни на вкус. Следващия път от джолан и повечко сланинка. ;)
chapara - майстор
Mega написа:
Kasap написа:
Сухички изглеждат наистина, като гледам как се натрошават. /гроздето кисело/ :prost:
Аз баш с касапина не мога да споря. Да, леко сухи са, но са перфектни на вкус. Следващия път от джолан и повечко сланинка. ;)
:supz: :drinkers: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
koveslav - майстор
Илчо Илиев написа:
.....Обаче, след 25 г. тотална промяна на вкусовете ни,може и да не ти хареса вкуса на истинското месо...
Колега Илчо....шапка ти свалям.Ето това е истината.Така е не само с месото- така е новото поколение и с истинското прясно и кисело мляко,така е и с истинското сирене и ред други продукти.Истинския домашен плод и зеленчук обаче не го подминават,слава богу и там не можеш да ги излъжеш с купения от пазара.
jekasus - майстор
chapara написа:
След 20 години от тази случка работих началник колбасарски цех.
chapara написа:
После кризата фалира цеха и така
Само от бивши колбасари стават добри фаянсаджии :-D
5 години в занаята... Ама нерде месото, нерде фаянса :?

Тема "Ресепти за домашни кюфтета и кебапчета на скара." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: