Съвети за начинаещи готвачи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Илчо Илиев написа:
n_a, що са фърляш в тревоги с тая диета, хапвай смело кебапи и кифтаци, но купешки, в тях няма месо, само ....фибри, демек смлян бамбук, останалото е ....по-добре да не знаеш..
Добра тема си подхвамал МЕГА,ще се радвам да има повечко такива :partyman:
Ха-ха, не си прав! Точно обратното бива...
В час'ност, динената ми диета е само днес, от-ден-до-пладне :-) канена съм на тежка вечеря и така си правя място
А за правилно и неравилно хранене мога да ти пиша обилно и то като човек който обича да яде, като професионалист, а и откъм проблеми с храната имам какво да кажа. :-D не ме подкачай на тази тема, че става опасно
Kasap - специалист
n_a написа:
А за правилно и неравилно хранене мога да ти пиша обилно и то като човек който обича да яде, като професионалист, а и откъм проблеми с храната имам какво да кажа. :-D не ме подкачай на тази тема, че става опасно
Предлагам, всичко извън темата да се смята за "неправилно"! :partyman:
Илчо Илиев - майстор
n_a написа:

Ха-ха, не си прав! Точно обратното бива...
В час'ност, динената ми диета е само днес, от-ден-до-пладне :-) канена съм на тежка вечеря и така си правя място
А за правилно и неравилно хранене мога да ти пиша обилно и то като човек който обича да яде, като професионалист, а и откъм проблеми с храната имам какво да кажа. :-D не ме подкачай на тази тема, че става опасно
Де ми трябваше да та закачам :wallbash: аз за ко ти говоря,ти на къде фана....
Няя та закачам,че си наблизо и :axe:,а съм към 125 кила и малко ми е зор да бягам....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Kasap, схванал си нещата. Неща дето не са за ядене, не бива да се ядат. Просто е
И по-малко термична обработка. Ама това е отделна тема
Andri01 - майстор
За предпочитане е да е "драно",а не "брано"! А "драното" ,за разлика от "браното" не е здравословно сурово и без нещо си там за прокарване/ водата се изключва по презумция/!!
gechev - специалист
Научих от едни турци "тайната" подправка на скарата от Адана. Слагат люти ситнонарязани чушки за аромат. кориандър и кимион /2/1/, И най важното на върха на ножа малко канела. Тя взривява аромата на всички подправки и черен пипер.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Наситнена люта зелена чушчица засилва всякакви аромати. Слага се и на шоколадови сладкиши, смяаатай
В старата русчушка кухня почти на всичко слагаха шипка канела ... мдам
Корандър на мен ми е остър и твърде силен. Без млян кимион не бива, той прави кюфтето
От какво месо е аденската скара? Агнешко?
gechev - специалист
n_a написа:
От какво месо е аденската скара? Агнешко?
Може само агнешко, но може и смес с телешко. Аз съм постигал много добър резултат и със свински бут и мазни гърди. Ако се остави е да узрее каймата ден два на хладно без лука е деликатес.
Mega - специалист
Здравейте,


С радост виждам, че темата се е раздвижила и предизвикала интерес. Благодаря на всички за интересните мнения. Все пак тук все хора мераклии, няма да се оставим на фарш-а. Това което знам е, че основната разлика между кюфтето и кебапчето е това, че в кюфтето няма кимион, но има лук и магданоз. При кебапчето има кимион, но няма лук и магданоз. Поправете ме ако греша. Идеята ми е първо да уточним вярните рецепти, след това вариациите, които не са по-малко интересни. ;)

Моля, като пишете рецептите да пишете освен типа месо и от коя част на животното е, защото е важно. ;)

Тема "Ресепти за домашни кюфтета и кебапчета на скара." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: