• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
koveslav - майстор
От всичко четено по тази тема,ето това ми звучи най-достоверно http://forum.beer-bg.com/viewtopic.php?f=5&t=2563
zdraveca - специалист
Има разни клипчета в тубата, разни руснаци бъркат царевично брашно в тенджери, варят го , баят му с разни ензими и после вадят спирт, може да потърсиш ако не си се отказал.
miroki - майстор
Баща ми прави водка от царевица и жито смесено и може да имаше и ечемик. Но не се смила, а цели зърна. Като материала се ползва 3 пъти. После се мие, суши и по малко на кокошките, да са весели преди скубане.
Слага се повечко лимонтузу в материала иначе сладни.
Аз лично я харесвам с есенция мастика. Харесвам анасонлийка. Често я докарва, като пещерската. При това си става на кристали.
Тъкмо сега се суши последното зърно.
Пп. Уискито също тече прозрачно от казана. Спането в бурето е важно. Като е необходимия брой годин.
Да споделя моя опит
60 литрово бидонче
2 пакетчета мая на Доктор Йоткер
10 кг захар
5 кг царевица
45 литра вода
Като преври отделям в туби, и добавям към царевицата отново вода и захар,докато събера за един казан
Вариш само бистрото на материала
biol - специалист
Съвет от биотехнолог
От всяко зърно става спирт (уиски)
Има много народни рецепти, но малко по модерна.
Смилате царевицата едро, може и да добавите ечемик , (пшеницата има много белтъци и трябва повече баеене , но не е проблем малко, някой я препоръчват да се слага заради азот - помага на ферментацията )
Първото нещо за царевицата (зърно) е стъпката малцуване, "инженерите" му викаме озахаряване.
Важно е да се загрее кашата на 70 градуса , ама да не прегори. Има много начини -
Аз най ми хареса- канта от кола пълни се с вода - бързовар с терморо контролер (има готови решения за 15лв) Та тази канта се топва в бидона и го грее прекрасно без да загаря - да се бърка кашата. Има много по интелигентни решения но това съм виждал- евтино и работи.
като се стопли се слага амилаза - Пример - http://beer-bg.com/index.php?main_page= ... ucts_id=58 не ги рекламирам не ги познавам 30-40 може и повече ама е достатъчно
След това нататък си го знаете. Препоръка на този сайт видях и дрожди за ракия , има и на други фирми който докарват и по висок градус . хленбите не докарват градус
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
biol написа:
Съвет от биотехнолог
......
OhYes!
miroki - майстор
Аз имам проблем с уискито. Не ми върви нито със салата, нито с туршия, нито с маринована риба. Само с ядки върви и не по вечеря.
Ползвам го за резервна гума, ако нещо нямам ракия.
Вие с какво го пиете?
  • 1
  • 2

Тема "Алкохол от царевица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: