• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
x_klk - помощник
Здравейте, не можах да намеря точно тази тема никъде, но ако се повтаря се извинявам.
Мисля да направя уиски от царевица. Имам си казан и искам да експериментирам с това начинание.
Та някой правил ли е такова нещо?
предложете рецепти моля...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какви рецепти за уиски знаеш, нека ги обсъдим :lol:
dadko - майстор
Ще си направиш спирт. Уиски ще ти е трудно.
http://whiskystore.bg/page.php?PageID=11
Kasap - специалист
dadko написа:
Ще си направиш спирт. Уиски ще ти е трудно.
В краен случай "бърбън" ще произведе :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Царевична водка/ракия ще произведе

Зърното трябва да покълне, кълновете да ферментират, а най-вероятно гнусно ще мухлясат .... и дестилирането е различно.

Възхищавам се на ентусиазма
Kasap - специалист
n_a написа:
Зърното трябва да покълне, кълновете да ферментират, а най-вероятно гнусно ще мухлясат .... и дестилирането е различно.
Нема такова нещо бе, Майсторище! Смила си човека царевичката, добавя малко захарчица и пивни дрожди, сварява си "ракийката" и я оставя да отлежава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Kasap написа:
.....
Нема такова нещо бе, Майсторище! Смила си човека царевичката, добавя малко захарчица и пивни дрожди, сварява си "ракийката" и я оставя да отлежава.
Именно. Ше прай царевична ракия. Фанах се на гръмкото желане за виски
x_klk - помощник
След като сваря спирта и го докарам на градуси мисля няколко дъбови летвички да ги запаля и да ги угася на сухо те ест като им отнема въздуха и така да ги потопя в царевичния спирт за около 40-50 дни така хем ще има въглен за цвят и дъб за аромат на уиски. Това не съм го правил никога затова искам да се допитам до вашия опит.
Kasap - специалист
Ползата от ритуала с летвичките за превръщането на самогона в уиски, ще е точно... никаква.
  • 1
  • 2

Тема "Алкохол от царевица" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: