• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
Моля хората които са завършили "хранително вкусова промишленост" да си отворят прашясалите учебници от бай Тошово време и да опишат технологията на консервата.Каква е разликата между консервната кутия и стъкления буркан?Автоклава задължителен ли е?
Най-новата информация е че в Лясковец има цял завод за консервен амбалаж и кутиите от килограм са по 0.64лв а тия от 0.5кг са по 0.34лв.Можеш да купиш кутии и като частно лице.Сега остава да намеря и затварачка.Имам човек за технологията.
Ще се включа и аз в дебата.
Миналата година и аз си купих затварачка за консервни кутий,която беше посочил по-горе/stiv 1961/.Оттогава забравих за консервирането в буркани.
Купувам си консервни кутий от Гурково и нямам проблеми.Всичката зимнина я затворих в консерви.Правя ги както бурканите.Много по-лесно и удобно е а и нямам нито един "бумбаш".Мисля,че това е един доста добър и изгоден избор. =D>
Имам и телефон за връзка с човека,от когото купих затварачката-0888494116.
пон ное 02, 2015 6:25 pmbdg56 написа:
Искам аз да си правя в къщи.Обяснете защо е нужен автоклав.Аз имам казан от военна кухня.Той наподобява голяма тенджера под налягане.Отгоре си има клапан,като на тенджерите под налягане.Това може ли да се счита за автоклав?
Здравейте!Мен също ме интересува този въпрос, ако може някой ако е запознат да отговори!
  • 1
  • 2

Тема "Затваряне на консерви в тенекиени кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: