• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
Имах проблеми с изпращането на консерви в стъклени буркани за чужбина и сега съм решил да проуча въпроса с консервиране в кутии.По-леки са и са по-надежни.Моля ако някой му е ясно да сподели опит.От къде могат да се намерят кутии.?От къде може да се закупи машинка за затваряне на кутии?
От net-а разбрах ,че такива кутии се произвеждат в Лясковец,но не знам подробности.
Илчо Илиев - майстор
Обясни какво точно искаш, някъде да ти направят консерви или търсиш нужните неща да си ги правиш сам в къщи?
За първото, тук в нашия район има на поне 2 места да правят,но са малко измислена работа и доста хора изгоряха,а и вземат скъпо,мисля,че беше нещо от сорта....60-70ст за малка кутия и към лев за голяма,но не съм правил лично и не знам точна цена...
Ако си решил да си правиш в къщи....ще ти трябва машина за затваряне и автоклав,но това не са евтини неща,освен ако не издириш от някоя консервена,бракувани или на разпродажба...
Георги Иванов(алцек) - специалист
Илчо,за Глоджево ли става въпрос? Защото мислех да нося зайци да затварям в кутии.
Искам аз да си правя в къщи.Обяснете защо е нужен автоклав.Аз имам казан от военна кухня.Той наподобява голяма тенджера под налягане.Отгоре си има клапан,като на тенджерите под налягане.Това може ли да се счита за автоклав?
stiv1961 - майстор
Прикачен файл:
029561664.jpg
029561664.jpg (106.48 KиБ) Видяна 32418 пъти
Обявата е старичка, но не пречи да опиташ, продава и консервни кутии

http://www.pchelarstvo.com/%D0%BF%D1%80 ... %83%D1%82/
Получава се някаква грешка в копи/пейст :? Копирам данните на подалия обявата, обади му се.
Продавам затварачка за консервни кутии
05.01.2013 1706 прегледа

Име…………..: Андрей Колев
e-Mail………..: kotarakafeliks@abv.bg
Телефон……….: 0888494116
Населено място…: Монтана
Съобщение……..: Продавам затварачка за консервни кутии. Различни размери по обем.Снимки тук http://isnan.snimka.bg/cooking/zatvarac ... rvi.720758 Предлагам консервни кутии и капачки.
Илчо Илиев - майстор
алцек написа:
Илчо,за Глоджево ли става въпрос? Защото мислех да нося зайци да затварям в кутии.
Да,уж тоя тип бил пооправил нещата,но аз не бих рискувал...
В Тутракан имало,но и там имало проблеми...
Навремето имаше в Ново село,там сме правили ,но беше преди много години.,..
Аз си правя буркани със заешко и става перфектно,в оня форум бях писал как става,но не е проблем пак да обесня....
Георги Иванов(алцек) - специалист
За бурканите знам как става,нали си писал във другия форум.Направих буркани,но искам и кутии да правя.На племенницата свекърва и живее в Глоджево,носи кутии и много ми хареса,за това исках там да правя но ти ме замисли малко.
Stefan_62 - майстор
Тук на село има едно момче дето има автоклав и прави консерви. Преди 3-4г. правихме консерви от птици и станаха идеално.Носиш само месото, подправките и пълниш, другото е от него, но като цена нямам спомен.
hidrazin - майстор
Ако си купиш тая от линка на stiv1961 бая консерви ще трябва да направиш за да си заслужава.
:partyman:
MMIel - специалист
алцек написа:
За бурканите знам как става,нали си писал във другия форум.Направих буркани,но искам и кутии да правя.На племенницата свекърва и живее в Глоджево,носи кутии и много ми хареса,за това исках там да правя но ти ме замисли малко.
Илчо Илиев написа:
алцек написа:
Илчо,за Глоджево ли става въпрос? Защото мислех да нося зайци да затварям в кутии.
Да,уж тоя тип бил пооправил нещата,но аз не бих рискувал...
В Тутракан имало,но и там имало проблеми...
Навремето имаше в Ново село,там сме правили ,но беше преди много години.,..
Аз си правя буркани със заешко и става перфектно,в оня форум бях писал как става,но не е проблем пак да обесня....
Тоя другия заешки форум така и не можах да се регистрирам там, така че направете нова тема с тия рецепти за консервиране. Извинявам се, че съм извън темата.
  • 1
  • 2

Тема "Затваряне на консерви в тенекиени кутии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: