Съвети за начинаещи готвачи.
kopaiko - специалист
Здравейте, как се съхранява наденица за да не изсъхва повече.Наденицата е от свинско и конско месо и в тия студове изсъхна доста бързо.Ако я оставя на терасата още една седмица трябва да я режа с циркуляра.
И още един въпрос:от 20год. слагам кисело зеле по един и същи начин(на 100кг. вода 4кг. морска сол) .Тази година саламурата в единия бидон стана почти като гъст сироп(точи се ) а в другия е нормална. Сложих и още сол но не се оправя ,иначе зелето е добро. Нямам идея какво стана.
torbalan - Дървен философ
Аз наденицата според случая я съхранявам къде нарязана на тънко с червено вино, къде във фурната на 200 градуса за 20 минути пак с червено вино и т.н. :)

Иначе ако трябва да съм сериозен - вакуумиране или във фризера. Но втория вариант е подходящ само, ако след това ще я готвиш...

Ако имаш помещение тип "пещера" - с постоянна влажност и температура, които да са подходящи за наденицата, също става. Но се съмнявам да имаш такова...

Виж за зелето нищо не мога да кажа. Никога не ми е било мерак.
lov - майстор
Кога има слука правя доста глезотийки от дивечово месо. В началото ползвах вакумираща машинка но после преминах на стреч фолио и във фризера. Въпреки доброто вакумиране или опаковане с фолиото се прибират една идея по рано за да не пресъхнат и там.
Със зелето и аз не мога да ти помогна преди години слагах но един път стане друг път се развали. един вика топла ти е мазата друг солта калпава, трети зелето не струвало и те така сега като ми се дояде купувам готово.

Тема "Съхранение на наденица." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: