Съвети за начинаещи готвачи.
preslav - майстор
Аз съм благодарен на всички изказали мнение - все пак идеята на форума е да се обсъди някакъв проблем и евентуално да се намери решение, нали за това е "НАПРАВИ САМ". В конкретния случай аз не съм си правил труда да чета инструкциите, убеден съм, че и жената, на която съм подарил пасатора също не е чела, а и защо и е на една домакиня да чете, след като години наред точно с пасиращата приставка е правила майонеза и други сосове - ето и Чефо казва, че неговата жена не е знаела за телта.
Аз понеже съм инат в такива случаи, ще осигуря продуктите за 2 еднакви майонези, ще помоля да заснема правенето им с пасатора и с телта, ако успея ще кача клипчетата тук, защото когато казвам 40 секунди, това са 40 секунди с доработката, а за телта имам големи съмнения дали изобщо ще стане майонеза или просто ще е яйчен сос. Вече нямам "иновативната пасираща приставка", но май стана дума, че са я пробвали и на картофено пюре и пригодността и е била същата - имам обяснение защо, но е въпрос на друга тема.
Хубав уикенд на всички!
ESPACE - майстор
Chefo77 написа:
И, съответно, им зададох въпроса - виждам, че в упътването пише изрично да не се мие, но не виждам причина за това - ЗАЩО не може да се мие.
И на двете ми Philips прахосмукачки си мия контейнерите. И не само ги мия ами преди това ги пръскам с обезмаслител. Грешката ти е, че четеш упътването :lol:
Chefo77 - майстор
Preslav, силно ме съмнява да успееш да направиш лесно добро картофено пюре с каквато и да е друга приставка, освен със специалната. Майтапа настрана, но когато избирахме нашия пасатор, аз гледах да е мощен и метален, жената - да има точно тази приставка. Който каквото го интересува :)
Еспейс, исках да разбера какви са доводите им да забранят миенето. Да не мислиш, че не съм я мол, преди да им пиша? :lol: Явно има идиотини, които мият и слагат направо с водата, та са решили да се застраховат. А на мен за какво ми е смукачка с контейнер, като ще държа боклука и прахоляка в нея?
VLADO66 - майстор
С малките домакински уреди на Филипс / 3бр. / нямам проблеми.Яд ме е че като купиха Saeco и им влошиха качеството,но така е-идват отделите за инженеринг на икономиите :evil:
Chefo77 - майстор
Натиснах жената да направи майонезата с "революционната приставка за сметана, майонеза и други бъркочи".
Ако тая тел прави другото както прави и майонезата, с чиста съвест може да се изхвърли. Нищо не стана - 2 минути бъркане и яйчен крем. :finga:
preslav - майстор
Chefo77 написа:
Натиснах жената да направи майонезата с "революционната приставка за сметана, майонеза и други бъркочи".
Ако тая тел прави другото както прави и майонезата, с чиста съвест може да се изхвърли. Нищо не стана - 2 минути бъркане и яйчен крем. :finga:
Значи въобще да не си правя труда да правя клипове, че и да се мъча да ги качвам тук. Очевидно "революцията" на Филипс е да не си правя майонеза - тежка, мазна, калорична храна. Благодаря на Филипс за грижата за здравето ми!
Благодаря и на Чефо, че си е направил труда да провери как стоят нещата!
keymaker - специалист
Chefo77 написа:
Мдааам. Както и очаквах, 3-те минути се оказаха 35-40 секунди. Боже, колко ли време правим секс с жената по нейните часови разбирания? :?
-----------------------------------------
Не смесвай нещата ,при жените може половин час да е от 3мин. до 3ч. зависи за какво става дума!

Иначе по темата, ами имаме сокоизстисквачка, купена за големия син преди 7+ години ,и още стиска отгледахме и малкия с нея. Скоро си взехме блендер HR 2096 ,защото ми омръзна от един лидълски 3 пъти ходи за ремонт за първите 4 месеца от купуването ,някак устиска до гаранцията и умря на следващата седмица, сега ще се гавря с него ,намислил съм да му сложа мотор от бормашина пък да видим какво ще излезе.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Майонеза. това, което са измислили французите и това, което правят и ядат по ресторантите в цял свят се прави само с жълтък и само с телената бъркалка. На ръка или с миксер. Много е тегаво. Подава се по мънинко олио и така. Това, което ние хитрягите прявим, с цялото яйце и с пасатора е съвсем друго нещо. Впрочем, аз го правя само с белтъци и се получава супер леко, протеиново (и диетично). Това е обяснението на неразборията с машинката и упътването и.
preslav - майстор
n_a написа:
Майонеза. това, което са измислили французите и това, което правят и ядат по ресторантите в цял свят се прави само с жълтък и само с телената бъркалка. На ръка или с миксер. Много е тегаво. Подава се по мънинко олио и така. Това, което ние хитрягите прявим, с цялото яйце и с пасатора е съвсем друго нещо. Впрочем, аз го правя само с белтъци и се получава супер леко, протеиново (и диетично). Това е обяснението на неразборията с машинката и упътването и.
Има голям резон в това, което казваш - белтъците са това, което спомага за захващането на майонезата, но ще пробвам какво ще се случи и само с жълтъци защото жената прави и една разядка само мляко и олио - с доработената приставка става за около минута, а преди това само чорба.
Chefo77 - майстор
Аз пък преди малко модифицирах бъркалката за фрапе за разбиване на сметана за кафето. Става муццццка :)

Тема "Да вярваме ли на марката PHILIPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: