Съвети за начинаещи готвачи.
preslav - майстор
shotik написа:
Заглавие :
Да вярваме ли на марката PHILPS

Ами на така изписана марката на фирмата аз НЕ вярвам .
Тук може да е печатна грешка , но майка ми имаше радио PFILIBS
Разбира се ,че е менте , но вече доста години свири.

Ако е печатна грешка , някой да оправи заглавието, ако не е грешка и е написано PHILPS ,няма защо да коментираме .
Ето аз промених изписването на марката, това промени ли мнението ти за нея - честно не очаквах, точно от теб, такава дребнавост - всеки има понятие за какво иде реч, а и форумът не е за правопис и правоговор, а за това как сме решили или искаме да решим даден технически проблем - честно не го очаквах като реакция от твоя страна! Чувствам се обиден не заради себе си, а заради всички нас от Булгаристан защото дори и циганите се обединяват когато някой ги е нацакал, а ние ровим и рием, и търсим как сами да си намерим кусури, вместо да покажем среден пръст на нацакалите ни!
Честито на печелившите!
shotik - майстор
Колега preslav, ,както виждаш ,само една буква какви реакции направи, но аз обясних в моя отговор , защо го пиша.
Ако беше на българска дума ,нямаше да пиша, по някога и аз изпускам по някоя буква, но за име на известна марка, която се копира и както такива като мен не знаят чужд език ,лесно се греши.
Същото е с ADIDAS , която като ABIDAS написана на купища анцузи , караше хора от простолюдието да купуват и да се хвалят.

Надявам ,се че ще ме извиниш ,но не съм писал с лоша умисъл ,а само за уточнение !
Gnus - специалист
В крайна сметка машинката PHILIPS ли е или с имитационно название?
И дай снимки да видим как е станала доработката. Интересува ме най-вече естетически как се е получило, защото функционално вече си го представих.
Това, че са филипс (китайци или европейци) не ги прави гениални и безгрешни. Това е пазар и производителят гледа продуктът да стигне максимално бързо до него.
preslav - майстор
Gnus написа:
В крайна сметка машинката PHILIPS ли е или с имитационно название?
И дай снимки да видим как е станала доработката. Интересува ме най-вече естетически как се е получило, защото функционално вече си го представих.
Това, че са филипс (китайци или европейци) не ги прави гениални и безгрешни. Това е пазар и производителят гледа продуктът да стигне максимално бързо до него.
В крайна сметка машинката претендира да е от оригиналната марка. Макар, че в предишен пост съм дал линк към снимката и ще го направя пак http://www.technopolis.bg/medias/sys_ma ... 073502.jpg
Надявам се до края на седмицата да кача и снимки на доработката. Разбира се за естетика няма да имам никакви претенции, естетиката е в усмивката на жената (която не заснех), възкилицанието "а", когато изведнъж Филипсът от красиво украшение се превърна в работещ домакински уред. Мисля, че вече го казах, но ще го повторя, до доработка се стигна след десетина неуспешни опита да направя майонеза - майната им на изхвърлените яйца и олио, но неудовлетворението с какви единици се измерва? Сега имам поне 20 пъти майонеза без нито един пропуск и всеки път за 40 секунди (не се шегувам, умишлено засичах за колко време става). По отношение на пазарните стратегии на производителя съм в пълно неведение, но не вярвам някой да си купува всеки ден пасатор за близо 100 лв. и той да е негоден за работа.
martinpetrov - помощник
С риск да помислите, че се заяждам.

Като си купите ударна бормашина примерно Bosch, а имате само свредел за дърво редно ли е да се оплакваме, че не можем да пробием бетон и да задаваме въпроса дали сме доволни от марката.

За да не съм голословен:
http://www.philips.bg/c-m-ho/food-prepa ... d-blenders

На тази приставка която ти показваш никъде не пише, че прави майонеза. По долу има специално отбелязана телена бъркалка като приставка за майонеза. Това, че е било по лесно да пробият първата приставка за да си правиш майонеза няма да го коментираме само те си знаят защо е така.
ZMeyGorianin - майстор
Два сандвич тостера от тази марка вече ми сменят в Технополис заради паднало "незалепващо" покритие :x Исках да го заменя за нещо свястно с доплащане - не можело :axe:
preslav - майстор
martinpetrov написа:
С риск да помислите, че се заяждам.

Като си купите ударна бормашина примерно Bosch, а имате само свредел за дърво редно ли е да се оплакваме, че не можем да пробием бетон и да задаваме въпроса дали сме доволни от марката.

За да не съм голословен:
http://www.philips.bg/c-m-ho/food-prepa ... d-blenders

На тази приставка която ти показваш никъде не пише, че прави майонеза. По долу има специално отбелязана телена бъркалка като приставка за майонеза. Това, че е било по лесно да пробият първата приставка за да си правиш майонеза няма да го коментираме само те си знаят защо е така.
Приятелю ... на Филипс, аз не съм си купил моторче на Филипс, а после да му търся подходящите приставки, купил съм всичко комплект и ако си ме прочел внимателно с китайската безизвестна марка SOKANY, която няма телена приставка (имаше само пасатор и каничка) от повече от 5 години правя майонеза, без нито един пропуск. ВЕЛИКИЯТ Филипс го купих за подарък, залагайки на марката, но уви половин картон яйца и половин каса олио отиде на боклука, докато се светнем, че проблема не е в оператора, а в оригиналната приставка, на която наистина не пише, че е за майонеза, но да бяха го поне написали, че не става за нищо друго освен за украшение. Може би моя е грешката, че не опитах да разбъркам гипс или да дробя чакъл, щото то за какво друго да се ползва един пасатор.
И все пак главната ми идея е да подскажа на други набутали се как да си решат проблема, а не да им посоча сайта, в който Филипс се думкат в гърдите колко са велики - какъв е съветът Ви, да отида и да си купя още един пасатор???
preslav - майстор
Обещаните снимки на доработката - надявам се да съм полезен поне на един човек!

Прикачен файл

P1010002.JPG

Прикачен файл

P1010001.JPG
Chefo77 - майстор
От подръжката в сайта не очаквай чудеса. Имам чувството, че
Като взех прахосмукачката, ми беше много интересно защо не може да се мие този контейнер, при условие, че няма нищо, което може да бъде повредено от водата. Махам ХЕПА-та и остава чиста пластмаса. И, съответно, им зададох въпроса - виждам, че в упътването пише изрично да не се мие, но не виждам причина за това - ЗАЩО не може да се мие. Отговориха ми, че не препоръчвали да се мие. Питах какъв е проблема, ако го измия и след добро изсушаване - на следващия ден - го сложа. Това щяло да доведе до отпадане на гаранцията. Смях в залата :)
А съвсем между другото, наистина не виждам с какво от Филипс са виновни за това, че ти си си купил пасатор БЕЗ приставка за майонеза (след като си има определена за целта), пък искаш да правиш такава. Все едно аз да се сърдя на ФИАТ защо не мога да вкарам цяла плоскост в багажника. Хората са описали за какво е твоята приставка - за пасиране. Все пак това е пасатор, не бъркалка за майонеза, нали? :) Майонезопроизводството е бонус.
Ти остави, ама и жената не знаеше за бъркалката, че била за майонеза :lol: :lol: :lol:
martinpetrov - помощник
Рискувах и изглежда наистина мислиш, че се заяждам.
Пасатора никога не е бил предназначен единствено за правене на майонеза.
В твоя случай Philips никога не са твърдяли, че с този пасатор и точно с тази приставка ще успееш. На това исках да акцентирам. За мен тази тема е изключително полезна защото най-вероятно щях да се окажа в твоето положение чудейки се защо с такъв пасатор не мога да си направя майонеза. Просто сега знам каква е ролята на отворите в тази приставка.
Чудесно си се справил с проблема!

Тема "Да вярваме ли на марката PHILIPS" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: