Съвети за начинаещи готвачи.
markov_75 - специалист
Здравейте!Преди години работих в едно заведение и там си правиха домашни кисели краставички в саламура.Освен корнишоните,в бидоните имаше хрян,листа от вишна и дюля,копър,чесън,но от кое по колко се слага,не знам.Ако някой е правил нещо подобно,нека сподели.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Листа от вишня и дюля се слагат за да са твърди и да хрупат. На око, повечко не са излишни. Другото са подправки и на вкус слагаш. Експериментирай. И не прекалявай с хряна, че лютииии
markov_75 - специалист
Благодаря за отговора!А колко сол се слага за саламурата?Накъде из форума бях чел 750гр. сол на 10л. вода
nikolovvd - майстор
Това май е много дори за 30 литров бидон.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
markov_75 написа:
Благодаря за отговора!А колко сол се слага за саламурата?Накъде из форума бях чел 750гр. сол на 10л. вода
Много е. Намали я наполовина. В какъв съд ще го правиш?
markov_75 - специалист
n_a написа:
markov_75 написа:
Благодаря за отговора!А колко сол се слага за саламурата?Накъде из форума бях чел 750гр. сол на 10л. вода
Много е. Намали я наполовина. В какъв съд ще го правиш?
Не знам за сега.Ще зависи от това колко материал ще посолявам.Смятам като напълня съдът с корнишони да ги залея с вода и да я премеря колко е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Точно така се прави
Слънчева туршия :-D
nikolovvd - майстор
В трилитови буркани е най-добре. Май се слагаха 3 супени лъжици сол.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е да, то на баба рецептите нали са все на око, приблизително... Със солта проблем е, ако е много, че консервира, спира ферментацията

Тема "Търся рецепта за корнишон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: