Съвети за начинаещи готвачи.
infomar
Някой правел ли е подобно нещо и каква е технологията. Трябва да е силно люто.

Намеренията ми са да си направя 1-2 литра и да ги разфасовам в малки шишенца. Най-лесно е за люто да си направя печени малки чушлета в буркани, но тези сосчета са вкусни и вървят на всяка манджа. Трябва да имат трайност, а не след месец да се развалят от вкисване. Технологията на домашна лютеница с пре-много чушлета дали ще е подходяща и какви други съставки се слагат за овкусяване.
Има разни рецепти, но кажете нещо пробвано реално, че някой път купешките рецепти не ми се получават.

Намерих една рецепта, но ми се струва много сложна...



- Почистете чушките от дръжките. Носете ръкавици. Иначе ръцете ви ще са люти цял ден и
- Смелете почистените чушки в блендер и добавете сол. Солта ще помогне за отделянето на лютите сокове
- Добавете вода, колкто да се покрият смлените чушки
- Притиснете сместа с нещо тежко и оставете така за 30 дни. Желателно е да съхранявате сместа в дървен и непрозрачен керамичен съд
- След 30 дни преместете в чист контейнер и добавете ябълков оцет на вкус.
- Оставете така за 1 седмица
- След това минете сместа през ситна цедка, за да няма семки и парченца чушка във вашия сос Табаско
- Съхранявайте в плътно затворено стъклено шише в хладилник
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Лютите сосове се правят от ЛЮТИ чушки. Имаш ли чушлета табаско?
infomar
Точно този сорт нямам, имам един друг с малки люти, дето една малка стига за два дена....
http://digital-bushman.com/?p=715

Табаското е на същата основа, минус захарта. Правих по рецептата и резултатите са перфектни.

Тема "Как да си направя лютив кетчуп - 'чили' или "табаско" сос ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: