Съвети за начинаещи готвачи.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolovvd написа:
От електромера! :-D
Ne
chapara - майстор
От уредите и задкормилното устроиство. Фризера се пуска на "шок" докато стегне продуктите и после на минимум. Имам 330 л. фризер с консумация 8-10 лв месечно и не е от най модерните, но е АЕГ :roll: :wink:
nikolovvd - майстор
chapara написа:
... не е от най модерните, но е АЕГ :roll: :wink:
AEG - мнооооооого важна подробност! :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
nikolovvd написа:
chapara написа:
... не е от най модерните, но е АЕГ :roll: :wink:
AEG - мнооооооого важна подробност! :-D
Видя ли, че не е от електромера
nikolovvd - майстор
Видях, видех! :)
Обаче на стария адрес, където бе къщата и таблата с електромерите бяха изнесени на улицата, в нашето табло само на съседите над мен, електромера беше от старите черни електромери. Явно ако си платиш, на когото трябва, може да не ти сменят електромера и следователно и от него може да зависи. :shock: :wink: :roll:
infomar
Големият фризер е добро нещо и полезна вещ за всяко семейство и това не го отричам. Имам фризер от пода до тавана с 9 чекмеджета и до сега ми върши хубава работа - месо, замразени белени чушки, замразен патладжан, чушки за пълнене, месо, кори за баници, сладолет, пилешко... и каквото друго се сетите. май и той е AEG. :?
Лошото е, че ако се развали, губиш всичко и ако си на зор, купуваш нов. Ако член на семейството често го оставя открехнат.. положението се влошава още повече. Имаше периоди миналата или тази година, когато нямаше ток няколко дена... Затова и реших да търся алтернативни начини за съхраняване на продуктите.

За чушките: белени или печени и небелени в буркани, сушене...
Други зеленчуци - зелен боб, царевица, лютиви чушлета, моркови... корнишони.. също няма проблем.
Месо: намаляване на запасите - в магазините винаги има от всичко и реших да не се презапасявам. При голям излишък винаги може да се стерилизира в буркани.
Същото се отнася и за сладоледа, баници и др. Обикновено държа по няколко в наличност, но сега считам, че не е нужно - за това има магазини които се грижат те да са в кондиция постоянно.

Проблем ми са патладжаните и тиквичките, но нямам намерение да пържа или варя каквото и да е по час и половина... по-добре да си го купя когато имам нужда от магазина - има ги целогодишно а и всеки ден не ям патладжан.

Така погледнато, ако го изпълня, големият фризер може да го спра и да оставя един малък с 3 чекмеджета за текущи неща.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Фризер ракла е с осезаемо по-голям полезен обем и с осезаемо по-малък разход на електроенергия.
Ползва се за склад, като периодично се местят неща във удобния за употреба фризер с чекмеджета.
Това, ако си производител.
Много уважавам селф мейде продуктите и това би бил моят вариант
infomar
n_a написа:
Фризер ракла е с осезаемо по-голям полезен обем и с осезаемо по-малък разход на електроенергия.
Ползва се за склад, като периодично се местят неща във удобния за употреба фризер с чекмеджета.
Това, ако си производител.
Много уважавам селф мейде продуктите и това би бил моят вариант
Имах ФРИЗЕР тип РАКЛА, но за мен се оказа неудобен за поставяне и търсене на продукти в него. По удобният ми вариант към който преминах е същият и дори по-голям обем, но разпределен във вертикални чекмеджета. Така разпределението и поставяне/вадене е много по-лесно... е поне за мен. Имах една ракла която беше перфектна (нещо немско беше...не помня)... подарих я на.. първият който я поиска, беше ми омръзнало да прехвърлям и да търся като побъркан.
За това, че се ползва за склад си прав.. затова имам и един по-малък - оперативен.
Чираче - майстор
Баси и световния проблем патладжана???? Само си чешете езиците.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Чираче написа:
Баси и световния проблем патладжана???? Само си чешете езиците.
Пръстите. Какво друго предлагаш да правим?

Тема "Как се съхранява печен патладжан в буркани?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: