Съвети за начинаещи готвачи.
infomar
Става дума за класически печен черен патладжан, после обелен и поставен в буркани.

НЕ бланширан или пържен!!!

До сега го съхранявах в торбички и във фризера, но не искам повече замразен.

Има ли проблем, да се постави в буркани, една чаена лъжичка сол и да се варят 15 мин.
В една рецепта срещнат да се варят 90 минути.... бах маа му :? Много бре...
http://recepti.ezine.bg/r-3346-%D0%A1%D ... 0%BD%D0%B8

Проблем ли ще е да се варят 15 минути, той преди това е бил печен :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Стерилизирали сме, но тогава не аз следях рецептите, та не мога да ти кажа нищо за времето на стерилизация.
chapara - майстор
Рецептата е вярна , от 90-120 мин. се вари :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да, и мама тъй каза. 90 мин за конфитюрено бурканче. По-голям буркан = повече време
Вари ги повече, нищо лошо няма да им стане, да не бомбират със сигурност
И защо се отказваш от фризера?
infomar
Лоша работа... час и половина-два часа варене в буркан... какво толкова има в тези патладжани...една комшийка ми каза пък че ги варила 15-20 минути и.. били нормално :? Да не би да имат в предвид сурови а не печени?

Обърках се с тези рецепти... ама щом казвате, значи трябва да ви вярвам.

Фризерът се натъпка с какво ли не и няма място вече...имането също е проблем, особено самозадоволяването. Ако бях в града нямаше да имам една 20-та от това което сега се чудя къде да съхраня... ама иска ръчички, със седене нищо не става... :) Не, че съм се напънал много, ама ако се напъна тогава не знам къде ще ги деня.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Завиждам ти, честно :-)
Преосмисли фризера. Доматите в бутилка и буркан, че даже може без варене, патладжана у фризера. Или купи още един. Най-разумно ми се вижда.
nikolovvd - майстор
infomar написа:
В една рецепта срещнат да се варят 90 минути.... бах маа му :? Много бре...
Тя и жената като млада булка преди много години намерила рецепта от вестник за стрилизиран карфиол и понеже изпуснали тирето от 4-5 минути, станало на 45 минути.
Ха познайте какво стана с карфиола! :lol:
От тогава неизпитани рецепти се хвърлят в коша за боклук. :-D
шоп - майстор
Според мен фризера е отживелица. Някой засичал ли е месечният му разход на ел. енергия?

Аз имам 2 фризера ракли всеки с по 400-450 литра обем и след като ги изключих и не ги ползвам разхода ми на ел. енергия спадна с 40-50 лв на месец. Сега дори и зимата си купувам пресни червени чушки по 4 лв/кг и пресни патладжани по 3 лв кг., когато са ми необходими и съм 100% убеден, че съм на сметка. Труда, амбалажа, ел или газовата енергия за консервиране на плодове, зеленчуци и меса изобщо не ги смятам.

Консервирам само и единствено чрез осоляване, изсушаване и опушване.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има мисъл в това. Обаче
На мама 2-та хладилника с фризери + огромен фризер ракла и консумират 28лв меечно. А моят хладилник с фризер, сам-самичък... 35. Та, си зависи.

Тема "Как се съхранява печен патладжан в буркани?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: