• 1
  • 2
Съвети за начинаещи готвачи.
Chefo77 - майстор
Привет!
Преди две седмици чух за и преди седмица се сдобих с такава джаджа. Много яко нещо, на теория по-здравословно и със сигурност по-удобно и по-икономично.
Жената го сефтоса с джоланче, гарнирано със зелеви сармички с кълцано месо; вторият път свинското, граха и картофите се топяха, а днес пастата със синьо сирене и сметана стана уникална! За утре е подготвила за зареждане крилца с бира и не-знам-си-какво още.
Та - рецепти в нета много и различни, но дайте нещо, което вие сте пробвали и става добре. Зная, че има табиетлии във форума, да не си крият постиженията! :-D
torbalan - Дървен философ
Аз само месо съм правил. Телешко, свинско и с пилешко съм опитвал.
Както излиза от фризера - измивам го и във фурната. Оригиналната рецепта е 12 часа на 75 градуса, но ми стои малко живичко. За това обикновено го правя на 90.

След като се извади се маринова за няколко часа в много солена марината с попдправки. Основното е чер пипер и дафинов лист. Вари се няколко минути и се залива месото...

Не кой знае колко по различно от магазинското, като вкус, но пък си сигурен че няма химията от купешките филета.

Не е в специализиран уред, но условията във фурната са същите :)
lov - майстор
И ся какво ще преоткриваме пеща на дърва и бабиното гърне дето боба къкреше по цял ден на печката за да е готов за вечерта. Топлата вода е открита много отдавна но живота не ни позволява да се глезим в такива кулинарни изкушения. Че даже минахме и в другата крайност тенджерата под на лягане за по бързо. Рецепти бол и си заслужава заигравката само време да имаш. Правили сме разни мръвки във фурната но само затворени в гювеч иначе изсъхват. Слагаш го вечерта късно и сутринта е готово.
Chefo77 - майстор
Там е работата, че явно не са същите. Има разлики, щом жената търси и пробва отделни рецепти. На фурна си знае какво да прави :)
Лов, тя тази джаджа е гърне, само че на ток.
lov - майстор
Много добре знам за какво ми говориш. Леко ти намекнах че е един уред за който си дал една купчина пари за който след година със сигурност ще си забравил че го имаш даже а той ще събира пепеляка в някой долап. Искаш ли да се обзаложим ? :) Просто търговците ни предлагат нещо което е доброто старо само че малко с изменен дизайн. А вероятно и в твоята къща има забутан някой керамичен гювеч дето със същия успех ще ти сготви това което правиш в това. Да де ама него можеш да го метнеш в съдомиялната а пък над това ще му трепериш как да го почистиш. Преди да ти видя темата вчера с колега от форума коментирахме точно за старите чугунени тигани у гювечи. В какво хората правят по света качамак или както му викат мамалига по край дунава. И как манджата става хубава когато се готви при по ниска температура за по дълго време.
Чефо освен техниката дето обичам да чопля също обичам и да си угаждам на черавцето а то си ми и личи де :lol: Та кулинарните изкушения и начините на приготвяне също не са ми чужди. :)
Chefo77 - майстор
Ще се хванем ли на бас, че няма да го скрия в долап след време? Не за друго, ами нямам долапи :) :)
Жената машината за сладолед я употребява, ти един Крок-пот ще остави да почива :)
Има едно огромно предимство пред гърнето - не трябва да го дебне, за да го изключи, когато е готово. Което И дава по-голяма свобода и я улеснява. А за мен това е важно. :wink:
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
Привет!
:-D
Ега си и хитрата/скрита/ реклама. :lol: Колко ти плащат? :?
Chefo77 - майстор
За кое да ми плащат, адаш?
Видял си да рекламирам нещо ли?
lov - майстор
Как са измъкна кат мокра връв. :? Нямал бил долапи. :lol:
Хубавата манджа не става по рецепта. Трябва си усет а не да сложиш всичко по рецепта и да врътнеш часовника. На теб може да ти харесва еднообразието но на мен не. Аз една и съща манджа мога да ти я направя по няколко начина и всичките продукти и подправки винаги ще са еднакви и винаги ще намериш разликата. А ако не я намираш вече не знам как да ти отговоря.
В къщи рядко ми се случва да готвя защото нямам думата пред професионалиста в къщата. Има неща дето аз не мога да ги направя нищо че не един път съм гледал как става но има и такива дето жената не успява и тя си го признава.
parketmilanov - специалист
Чираче написа:
Chefo77 написа:
Привет!
:-D
Ега си и хитрата/скрита/ реклама. :lol: Колко ти плащат? :?
E eee Чефо ,доживяхме с съдинки да търгуваш! хахаххаа смея се с глас на този коментар на чирачето .......

А аз все си мислех че си производител на Бакпулвер !!! :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Изпитани рецепти за Slow cooker" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: