Съвети за начинаещи готвачи.
nikolov333 - майстор
Сигурен съм, че има нещо в теорията за храните, с които сме свикнали.. Иначе преди време гледах филм по дискавъри, за подобна теория, но там бяха я глобализирали, едва ли не от произхода на човечеството и развиваха тези, че хляба и млечните продукти май, били открити и добавени последни в менюто ни през човешката еволюция и все още не сме се били приспособили генетично към консумация им.. Па аз си ям по половин хляб на ядене и минимум 100-150 гр.сирене, и нито съм 100 кила, нито кръвно вдигам, та според мен малко са се пообъркали с тия теории. :-D

.. Ей ся ще опукам един пакет без ГМО, холестерол и транс мазнини пък да видим.. :-D :lol: :lol:
lov - майстор
.
То с тези храни става малко като приказката много баби хилаво бебе. До вчера ревяха колко са били вредни яйцата да не говорим пък сланината. Сега видите ли без яйца не може пък камо ли без животински мазнини. А пък като слушаш рекламите по убаво от маргарините нема за закусчица. А що почнах със яйцата и сланината. Те типичната и позната английска закуска е яйце и пържен бекон. И те същото е и в много други държави само дето не е писано за това. Аз сина че и жената дето не е любител на млякото прясно или кисело и почти не го опитва без сирене на масата не сяда. Мене за разлика от теб ме морят да съм пазел някакви диети щот съм 130 оки и от нищо не отказвам ще си умра от ниско кръвно. Че аз като съм гладен ми се вие свят горната граница на кръвното ми пада до 100.
И на времето какво е било па и не е да не си спомням. :-D Маат се пръжки с лук и боб.Па той даже се води екстра към менюто. От време на време качамак пак с пръжки и сирене за разнообразие. А като се запролети сланинка и пресен чесън. За свинската мас даже не ми се споменава че в съвременната ни кухня почти отсъства. По преди споменах краве масло. Сега като погледнеш по убавото било обезмаслено. :? Е че какво е това масло в което няма такова. А някъде хората си готвят с такова и пренебрегват тотално растителните мазнини. Ония дни за вечеря даже ми сервираха леща с бекон. А всъщност си бяха точно пръжки. Та даже се бъзикахме че сме изпреварили коледата щото тогава те това е задължителната храна дето трябва да присъства на масата.
nikolov333 - майстор
Ей тука един клип за класическия метод на приготвяне..

EDI - майстор
Ба си, вече по нета и за пуканки консултации. :lol: След години без консултация в нета няма да могат да си намерят оная работа в кенефа да я изпикаят.И жените си няма да могат да оправят без видеоуроци и акъл от мрежата :lol:
nikolov333 - майстор
Точно с тая цел е правен клипа, понеже в Америка вече са на това дередже.. :-D :lol: :lol:
Lisko - майстор
Стара тема, ма сега я виждам. Машинките с горещ въздух няма ли ги при вас? Тука струват 15-тина долара. От години пукам с такава. Много компактна, удобна и бързо става. Без никаква мазнина. Слагането на мазнина предварително както в горния клип е някакво нездравословно безумие. Защо трябва да припържваш олиото и да го правиш вредно, когато може да го добавиш прясно отгоре на готовите пуканки? Точно така правят в киното. Питат те - искаш ли, и ако искаш им ливват една чашка отгоре.
nikolov333 - майстор
Не съм сигурен каква е машинката..дай някой линк
lov - майстор
Имаше ги дори бяха хит по едно време. Но микровълновите фурни им изядоха малко пазарната ниша. Малко по голямо от тия миксерните кафемелачки.
https://www.google.com/search?q=%D0%BC% ... 1&dpr=1.25
EDI - майстор
Какви мазнини, какви машини, бре :lol: .Стара метална кутия от аншоа, халва, бисквити и т.н., слага и се дълга дървена дръжка с две видии, на капака се завива чеп да може да се пипа и вътре се насипва царевицата - българска, родна от собствената градина.После на огъня, друсаш малко и си готов.
hidrazin - майстор
чет апр 18, 2019 9:10 amLisko написа:
Стара тема, ма сега я виждам. Машинките с горещ въздух няма ли ги при вас?
Първата ми с горещ въздух я взех някъде в началото на 90-те. После и изхвръкна перката. :-D
То в нея няма кой-знае какво - нагревател с перка.
По принцип никога не ги правя с мазнина.
Някъде на тавана още стои "машината за пуканки" на дядо ми.
Квадратна ламаринена кутия с вратичка и дълга дървена дръжка.
Пред вратичката слагаш зърната, пъхаш във фурната на печката с дърва и като се изпукат пак от същата вратичка ги изтръскваш.
:partyman:

Тема "Здравословно приготвяне на пуканки? :popcorn:" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: