Съвети за начинаещи готвачи.
EDI - майстор
Ето моята рецепта - люти чушки, по възможност най-люти, пекат се и се задушават в тенджерата - не се белят.Вземат се буркани с винтови капачки и се пълнят около 1/4 до 1/5 с оцет.Слага се една супена лъжица сол на по-малък буркан и 2 на по-голям, слага се мед една супена лъжица, 2-3 скилидки чесън, малко магданоз, 4-5 топченца черен пипер.Топлите задушени чушки леко се натъпкват в буркана.Долива се олио - по желание до горе.Може и по-малко, след което се долива с топла вода.Завиват се капачките и бурканите се обръщат.В продължение на 3-4 дена се преобръщат по един път на ден.След това.....да ви е сладко.
mladkal - майстор
Тъкмо се чудех ей тук една торба подаръци, такива, люти кво да ги правя...Рецептата ми идва дюшеш. И като се има впредвид, че няма живи баби да дават акъл тъкмо навреме!
Мерси! Ще я пробваме! :)
Стефан - майстор
EDI написа:
....След това.....да ви е сладко.
:lol:
Искаш да кажеш "Да Ви е люто!!!"

С такава рецепта се убива силата им. Аз си ги нижа на конец, и си ги ползвам сушени, или препечени на огън
EDI - майстор
Аз си правя по няколко рецепти, тази е едната.Също си нижа на конец и си стривам в чорбицата или жените слагат при готвенето вътре /на боб и леща, най-вече/.А пък като се пекнат.....Пробвал ли си след печенето да ги оставиш накиснати в оцет и олио една вечер, да видиш какво става..........
Да ти кажа, когато са си люти чушцичите, целия буркан поема и общата "лютивина" :) се изравнява на ниво "най-люта" чушка.
mladkal - майстор
м да... Аз съм новодомец (около година и нещо) и до сега не съм се занимавал никога с приготвянето на подобни " зимнинки-благинки" щото все мама...(пък съм и малък, зелен)

Ама сега имам и мерак и желание ( а и шеф на къщата станах), па и си друго когато си сипеш една да има с кво да се парнеш ей тъй и за апетит... :lol:
stiv1961 - майстор
Намерих тази тема на EDI от преди четири години и реших да я съживя малко,че сега му е времето.Та ето какво направих в събота:
За маринатата:равни части оцет,олио и вода.Сипах в тенджера оцета и водата.Добавих сол и захар/повече захар намаля лютивината./Разбърках добре и добавих олиото и няколко зърна черен пипер и бахар.Опуках леко чушките на една тенекия.След като маринатата завря сложих чушките в нея да поврат около 3-4 мин. и ги извадих с решетката.Като изстинаха ги наредих в буркани като между тях слагам няколко скилидки чесън.Накрая залях с марината като в бурканите разпределям черния пипер и бахара.Затварям и слагам бурканите на хладно/не се стерилизират/.
Да ви е сладко :)/и лютиво/ :-D
EDI - майстор
Ето малко от тазгодишната ми продукция.

Прикачен файл

DSC00744 000.jpg
DSC00744 000.jpg (100.61 KиБ) Видяна 7868 пъти
filmatoplo - майстор
Да вие сладко-люто :-D , харесвам ги ,но нещо ме боли стомаха долу в дясно после -какво ли е това. :? Последно правихме печени люти чушки в сладък сос.Виж от снимките засега ще взема Арианата-на вас бурканите с чушки. :)
Илиян Илиев™ - майстор
Ако не е точно стомаха, а там където свършват ребрата - черен дроб. Иди се виж на доктор, че си е сериозно. :shock:

Тема "За любителине на люто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: