Съвети за начинаещи готвачи.
Една лесна и вкусна рецепта, на която ужасно й отива люто - http://kulinarnimisli.wordpress.com/201 ... %82%D0%B0/

...Като гледам чушчиците на тая симка и ми се дояжда :) Приятно готвене :) :) :)

Изображение
stiv1961 - майстор
Азиатски чили сос:
Необходими продукти:
1 кг месести червени люти чушлета
24 скилидки чесън
3 ч.л. сол
8 с.л. захар
9 с.л. оцет

Начин на приготвяне:
Нарежете всички продукти и пюрирайте с пасатор до получаване на груба консистенция. Сложете пюрето в тенджера и сварете на умерен огън за около 15 минути.Разбърква се постоянно за да не загори. Оставете да изстине и сипете в бурканчета, които можете да съхранявате в хладилника.
Става невероятно лют и вкусен за подправка.
EDI - майстор
М,-да, много добре изглежда.Не може ли да се стерилизира малко и да стои извън хладилника през зимата.
stiv1961 - майстор
Може,защо не.Понеже на мен ми излязоха общо 9 бурканчета,3 оставих на село,3 дадох на племенника и 3 взех у дома и не счетох за необходимо да ги стерилизирам.Освен това сместа може да се остави по-рядка и да се напълни в оригиналните тубички от чили сос.
EDI - майстор
Ако ми остане време, може да пробвам рецептата. :partyman:
mrmagooo - специалист
Ето и от мен една проста рецепта за люто ... Чесново сосче..
Пасирате около 100грама изчистен чесън....ето тук е и тънката част на рецептата ако чесъна го намачкате на хаванче или пресичка не става толкова силно затова препоръчвам да го пасирате с пасатор,комбайн или кой с каквото може ..
После в същия съд добавяте кофичка кисело мляко "най-мазното" което намерите ( аз го правя с 5%тово ) и около 500-600грама майонеза общо взето колкото повече майонеза толкова повече се доближава до търговския вид на сосовете от магазина ...След това пасирате няколко минути и воала имате прекрасен лют сос за риби картофи и всичко което ви хрумне .Надявам се да хареса на тези който се престрашат да пробват! :-D
Теди - специалист
И аз като лют фен на лютото да дам своя принос с една люта разядка.

На котлона се опукват шепа люти чушки след което се белят. Махат се семките и се нарязват, счукайте няколко скилидки чесън и заедно с малко копър ги омешайте.
Отгоре зехтинче, оцет, сол по вкус и ... леле мале. :rolleyes:
За фантазия може малко краставичка ситно нарязана на кубчета да поубие лютото и други да може да хапнат, ако ви дава сърце и не ги е срам :P
Последна промяна от Теди на чет апр 19, 2012 6:43 pm, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Оооо, тази рецепта си я правя цяло лято, когато излязат наистина лютите чушки, а не тези подобия, дето сега ги продават.Олбикновено пека по 1 кг и пълня една голяма купа.Каго перстоят в хладилника 1 ден, на другия стават още по-хубави.Само дето аз чесъна го режа на ситно и слагам и магданоз.По половин хляб отива само да топиш от настойката.
alcek - помощник
Ето и една рецепта от мен,изпробвана миналото лято.

Според количеството чушки и съответно съда.Аз исползвам пластмасови бутилки от натурален сок с голяма капачка като за тубите от мин.вода.
Отрязвам на чушките дръжките,надупчвам ги с вилица,поставям на дъното на съда няколко стръка целина и копъл и започвам да пускам чушките.Като стигна средата пак целина и копър и накрая пак целина и копър.На елин литър вода -125 гр. готварска сол.Затварям капачката и оставям на слънце.Когато мина край тях ги обръщам по няколко пъти,в това топло време за 3-4 денаса втасали и прибирам на сянка и пак ги обръщам от време на време.Понеже чушлетата поемат от саламурата ги доливам поне два пъти.Вкусът им е като от консервните комбинати от Тошково време.
Жената беше много скептично настроена към тази рецепта и затова миналото лято направих само три бутилки,но есента като ги започнахме едва останаха за Коледа и Нова година.
Сега пълня 10 л. туба.
Приятен апетит.

Изображение

Напълних си и две туби и от малките.
alcek - помощник
mrmagooo написа:
Ето и от мен една проста рецепта за люто ... Чесново сосче..
Пасирате около 100грама изчистен чесън....ето тук е и тънката част на рецептата ако чесъна го намачкате на хаванче или пресичка не става толкова силно затова препоръчвам да го пасирате с пасатор,комбайн или кой с каквото може ..
После в същия съд добавяте кофичка кисело мляко "най-мазното" което намерите ( аз го правя с 5%тово ) и около 500-600грама майонеза общо взето колкото повече майонеза толкова повече се доближава до търговския вид на сосовете от магазина ...След това пасирате няколко минути и воала имате прекрасен лют сос за риби картофи и всичко което ви хрумне .Надявам се да хареса на тези който се престрашат да пробват! :-D

Това наистина е голяма вкусотийка.

Тема "За любителине на люто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: