Съвети за начинаещи готвачи.
schuldiner - майстор
Повечето хора се оплакват от лютото "на изхода".
Черен дроб по-малко боли, но е много по-сериозно! Ако имаш съмнения, че болката е тъдява, мини един контролен, че да не си прецакаш и пиенето на биричка...

Доскоро не ядях люто, но ходих на ремонт и вече мога. Открих, че пукането на чушлета е най-лесно на тиган в малко олио - опичат се равномерно и няма лют дим. А, и стават за секунди. После се задушават и според настроението се белят или направо в бурканчета с марината. Все пак внимавам с лютото и спазвам съвета на доктора да наблягам на сосчето, а не на твърдото от буркана - на вкус е еднакво люто, но вредата за организма не е еднаква.
boltik - специалист
И аз да се похваля.С чесън,оцет и олио.

Прикачен файл

DSCN4420.JPG
EDI - майстор
А така, добре се подготвяме за зимата, като гледам. :lol:
Стефко - специалист
filmatoplo написа:
...,но нещо ме боли стомаха долу в дясно после -какво ли е това. :? . :)
Ако е доста надолу, и в дясно, е възможно да е апендикса. Много хора го смятат за безопасен, но не е така. Всеки орган в човешкото тяло си има предназначение. И щом нещо те боли, то си има причина за това. Трябва да се открие причината, а не да се лекува болката.
filmatoplo - майстор
Като ям мед минава болката , някой викат гастрит :? Та и затова лютото ми пречило :? :wink: .
Стефко - специалист
Отиди на преглед при лекар. Не вярвай на никого, даже и на мен. :lol:
krasigogo - специалист
И аз ги харесвам пущините. Тази година жената е отгледала едни красавици по 50-60 коня бройката. Не ти требе бренеке за двуцевката, слагай по една и дръпай спусъка. Само дет имам проблем с аромата на консервираният чесън. Не го понасям. За това правим красавици без чесън, и стават доста добре. Утре ще постна рецептичките.
RAPTOR - специалист
От няколко години вече не консервираме в къщи нищо с аспирин.Казват ,че е вреден за стомаха.Преди време четох някъде,че когато убили Александър Македонски,според обичая трабвало да го погребат в родния му край.Той е убит в района на днешен Авганистан.Било е лято,а те завалиите не разполагали с фризери.Да им се чудиш на акъла!!
Така,че направили златен саркофаг,напълнили го с пчелен мед и в него поставили голото тяло на владетеля.След около 45 дни в родния му край,извадили тялото от меда и установили ,че той е запазен отлично.
Така,че ето я и моята рецепта-Медена пущина!
Не се стерилизира,не се поставя аспирин|ацетизал|,издържа около 6-8 месеца,слез което променя вкусът си,но не вкисва!
1-кг.люти чушки-аз го правя като смесвам 50:50 червени камби и люти чушки.Чушките и камбите се нарязват на дребно.
1 кг.нарязани моркови.
1 шепа пресен копър-може и семена от копър.
1-2 скилитки чесън.
3 супени лъжици с връх-сол.
1 чаена чаша-захар.
1 и половина чаени чаши оцет 6%.
4-5 пълни супени лъжици пчелен мед.
Всичко се смесва в пластмасово корито и се оставя на хладно за около 12 часа,като се бърка 4-5 пъти.Отделя се доста саламура,с която се пълнят бурканите до гърлото.След поставяне на капачката не се обръщат надолу и НЕ СЕ СТЕРИЛИЗИРА!!!
Лютивото,меда и захарта предпазват консервата от вкисване.Лютивината се убива и става по-мека и най-важното-може да се понсумира от хора с проблеми в стомаха и червата.
Ха, сега наздраве!
stiv1961 - майстор
Хммм...интересно :? Трябва да се пробва.
EDI - майстор
М,м интересна рецепта, може да я пробвам и аз.

Тема "За любителине на люто" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: