Съвети за начинаещи готвачи.
Така, както ми я обяснявате и доколкото съм способен да разбирам.....отчаян съм. Излиза, че я правя перфектна, хахааа.
Между врялата и замразената, разликата е само в агрегатното състояние и температурата, нали?
Чесън си е задължително, а както казва Кака, другото е доувкосяване с още чесън, оцет и люто.
Толкова просто, а толкова вкусно............
Понеже не може да се случи да отглеждам и запачавам Гошко или Гиргина, купувам си частите за пача. За напред ще имам на акъл да търся от домашен производител, както и за кесийките у фризера.
Илчо Илиев - майстор
нед яну 31, 2021 12:04 pmТрифон П.Трифонов написа:

Между врялата и замразената, разликата е само в агрегатното състояние и температурата, нали?
Абе не е само агрегатното състояние, и вкуса си е различен...
Студената си я наръсваш с лют пипер и мачкан чесън и си я хапваш като торта, желето си е много вкусно...
На топлата...т.е. врялата и се приписват лечебни свойства :wink: , особенно ако си я люскал с много чесън и върл пипер, повечко оцет и задължително двойна голяма рИкия....

Бях вземал от магазин полвин главица,но....ако не знаех,че е със свински произход, можеше да мине и за пилешка(от купен бройлер) :lol:
То свинье не останаха, но знайш ли, може да случиш и да се уредиш, тряя да поръчваш дет одиш...

:drinkers: :partyman: :drinkers:
kuger - майстор
Без да искам да дразня, току изплюсках две купи с вряла чорба. С много люто, оцет и чесън. Едва гледам сега, божествено е!
Останалото довечера, желирано. Аз, като по–силен надделях, няма за мезе :-D
пп: Много добре се връзва с ракия!
Илчо Илиев - майстор
нед яну 31, 2021 2:27 pmkuger написа:
Без да искам да дразня, току изплюсках две купи с вряла чорба. С много люто, оцет и чесън. Едва гледам сега, божествено е!
Останалото довечера, желирано. Аз, като по–силен надделях, няма за мезе :-D
пп: Много добре се връзва с ракия!
Гадняр :axe:
bulhomes2 - майстор
При нас продават сварени и овкусени уши. Сутринта взех една голяма кутия, същата кутия чеснов сос, 2 кила трътки и съпътсващите ги благинки и се засилих на Зарезан в едно село. Добре, че в магазина един ми каза, че бил утре...
Andri01 - майстор
Направена,"монтирана " в отрязани 2л. шишета от бира,замразена. Вадиш-режеш си един такос...4-5см и пак във фризера. Ако искаш си притопляй / за ракията/,ако искаш-твърдо мезе / за виното/.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед яну 31, 2021 11:06 amAndri01 написа:
Подялбата се прави пропорционално на килограмите живо тегло на консуматорите. :partyman:
Ми не, щото тез дето сърбат, после нападат и желираната... та тя трябва да е повече :-)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ей, качвайте снимки :evil:
kr1100 - майстор
[quote=kuger Без да искам да дразня, току изплюсках две купи с вряла чорба. С много люто, оцет и чесън.
пп: Много добре се връзва с ракия!....[/quote]

Какво съвпадение - сега го прочитам.
Току що свърших описаната от теб операция. Блаженно.
Дали да я стопля?!!!???!!!??????????!!!!!!!!!!!!
https://photos.app.goo.gl/SuszEVZJZgLNLfPD8
По едрото поръсено е жълт лют пипер. Само аз го правя.
Ако реша да я топля, с домашен дюлев оцет и още чесън.

Прикачен файл

DSC_0015.JPG

Тема "Пачата на Баба и ще получи ли тя якологична норма EURO 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: