Съвети за начинаещи готвачи.
Никакво изхвърляне на вода!
Най много, ако не е отпенвано съвестно и прилежно, да се прецеди, през дамски чорапогашник, ма да не са му ловени бримките.
Гледах оня ден джоланчета, ма що не си зех?!!!
Напрайх си гювеч с остатъка от вратното месо и къртофи. Не ми доди на акъла да го снимам, ма са сещам да консумирам.
Утре ми е разтоварващ ден...........мъка......
kuger - майстор
вт фев 02, 2021 9:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
Никакво изхвърляне на вода!
Най много, ако не е отпенвано съвестно и прилежно, да се прецеди, през дамски чорапогашник, ма да не са му ловени бримките.
Гледах оня ден джоланчета, ма що не си зех?!!!
Напрайх си гювеч с остатъка от вратното месо и къртофи. Не ми доди на акъла да го снимам, ма са сещам да консумирам.
Утре ми е разтоварващ ден...........мъка......
Тъкмо мислех да коментирам за изхвърляне на първата вода. Явно я е мързяло да отпенва. Та в тоя бульон е половината колаген.
За джолана, и аз го подминах първия път, но получих "градивна" критика и ходих пак.
Ден за разтоварване е хубаво да има, сега ден, лятото месеци :-D
:partyman:
l0v - специалист
Джоланчета, крачета, ушички и глава, щом са от магазина задължително преди това ги минавам с пърлачката за да се опече и изчисти кожата. Кат си му е реда кога се оправя домашно прасе. Задължително сменям водата но не по късно от 10-на минути след като е завряла. По точно като се вдигне първата пяна. С новата слагам и подправките. Но смяната не отменя отпенването. Колагена се отделя по късно така че няма проблем. По горе споменахте бирени шишета. Само че вътре слагам и един найлонов плик. Насипвам мръвката и заливам после с вече овкусения бульон. Плика го завързвам и като желира цепя и махам шишето. Остатъка е като саламче в найлонова опаковка. В същност в место найлонови пликове ползвах найлонов ръкав за поливане. Таман съвпадаха с диаметъра на шишетата които ползвах. :-D
А за сервирането ако искате да стане още по добре пак формичка от дъното на бутилка с екстрите дето са показани по горе.
teon - специалист
...навремето(когато имаше) тъщата правеше и много хубава пача от коза(яре) , но никога от овца...главата и краката се опърлят добре с горелка и се оставят една вечер да киснат в студена вода...на другият ден се остъргват с нож и се варят докато месото се отдели от кокала...после процедурата е като при свинската- овкусяване на бульона и месото с оцет,сол,чесън,лют и/или черен пипер(според вкуса)...според мен това са подправките за една КЛАСИЧЕСКА пача, а консумацията както каза @трифонов- e в зависимост от предпочитанията към агрегатното и състояние...всякакви добавки като моркови,картофи,броколи и т.н. измества акцента по-скоро към 'супа'...

Тема "Пачата на Баба и ще получи ли тя якологична норма EURO 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: