• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Съвети за начинаещи готвачи.
Съвсем отскоро, реших да се приведа в правият път- т.е да бъда праведен, моята Вяра.
Шегата настрана, решил съм и го правя, доколкото успявам да положа усилия.
Коледните пости ги минахме с няколко "леки прегрешения", допуснати неволно. Сега се справям още по добре- освен постната храна, лишавам се и от алкохол (преди не знаех).
Това е лесно- просто не пия всичко що е ферментирало и дестилирано.
На пръв поглед и с храната е така, само дето менюто ми взе да се повтаря по често отколкото се върти мотор от Ф1.
Боб, картофи, леща, ориз..........като четиритактов двигател заприличах.
Давайте идеи, че останах на кокал само!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт мар 30, 2021 6:38 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако наистина се интересуваш от постите, да ти река. Идеята е смирение. :-) Сиреч, ако караш само на картофи си е ОК :-)
С други думи казано, търсеното разнообразие е против постите.
Инак, веган рецепти бол. Ако това е питането. Но не на нас тия, тая шия не е от туршия...
Явно създавам погрешно впечатление на дебелак, дето си угажда с всякакви мръвки. Втори път ми се случва тука.
Спортно-динамичен, послушен и дисциплиниран кандидат пенсионер, под 80кг, който не смята да става веганТарианец, нито да се замонашава. Не съм свободен.
Просто идеи кой как се справя с храната, пък за смирение и проповед да ги оставим за друг път, друго място...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 30, 2021 3:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
...
Просто идеи кой как се справя с храната, пък за смирение и проповед да ги оставим за друг път, друго място...
Да бе, аз затуй почнах с подпитване и уговорки. Аз лично, по причини, се храня мноого странно... Но пък ...

Зеле със зрял боб на фурна/в гювеч
Зеле с ориз на фурна/ в гювеч
Супи със спанак или коприва или там каквито още пролетно-зелени неща има
ГЪБИ!!! Гъби на супа, гъби пълнени с какво ли не, гъби с ориз .... 'начи, гъбите и маслините са си постни и са супер освежаваща и променяща съставка ...
... Има ли файда? Да продължавам ли? Трябв али по-конкретно?
Имаме попадение. Даже и файда.
Отварям хладилника- гъби. В шкафа има ориз.
Отивам за спанак и ще правим Тризото със спанак и гъби.
Маслини обичам от гастрита насам. Купувам си с тенекиите. По времето на строгото постене помогнаха много- суй лебец с маслинки и марината, с лъжицата.
Благодаря Кака! Смирена и Шефа та харесва повече.
ky-kyy - майстор
Ша ма извинявате, ама тва са гарнитури....Доброто възпитание повелява, да се яде месо :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
вт мар 30, 2021 5:22 pmТрифон П.Трифонов написа:
Смирена и Шефа та харесва повече.
Туй кой?
Грах. Грах с домати...
Спагети класика - с доматен сос с чесън
Броколи...
Ольото постите ли го? Щото, ако не, всичко запърженко си е супер ...
ky-kyy - майстор
Олиото, ако го замениш със свинска мас, става много по-вкусно.
hidrazin - майстор
Ако някой се почувства много гладен - вече измислиха таблетки против глад.
Действат безотказно - ЦЪК
:partyman:
ky-kyy - майстор
вт мар 30, 2021 6:02 pmhidrazin написа:
Ако някой се почувства много гладен - вече измислиха таблетки против глад.
Действат безотказно - ЦЪК
:partyman:
Присети ме, за оня филм - "Ся, може и да не съм прав, ама кюфтетата без лук, не ги одобрявам" :lol:

Припомних си и за кюфтетата на баба....Ех, с четвъртинка кайма и два хляба правеше огромно количество, ама тоя вкус от детството, ще го помня докато съм жив....Никой, ама наистина никой, не може да опържи бабините кюфтаци...Ех.......
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Хранене по време на пости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: