• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Съвети за начинаещи готвачи.
нед апр 04, 2021 1:02 pmky-kyy написа:
Що не пробваш с водорасли,..........
Кой ще ги бере в туй време, бре?!!
Не стане ли 28градуса водата, не влизам.
Купих си нахут, та ще му търся рецепта.
ky-kyy - майстор
Никъв японец не става от тебе... :lol:

Нахута, само печен съм го ял. Става, за занимавка на ченето...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 04, 2021 12:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
С варенето даже се престарах- в обикновена тенджера, 2.5ч.
Въпреки това, останаха съчми. Светла на цвят леща.
Стана си най хубавата ми леща, но само за деня.
Сменям производителят.
Погледнах "моята" - на Крина, Екстра леща. Увира ми за под час. Средна дребност, зеленикав лещен цвят
MamaMy - майстор
Изображение

Те на това му викаш лещен зеленикав цвят, ама не. Истинската леща е тъмно кафява на цвят и дребна.,

Прикачен файл

index.jpg
index.jpg (6.48 KиБ) Видяна 1239 пъти
ky-kyy - майстор
Преди години, един спознат беше засял двайсетина декара леща, тогава за сефте видях що за чудо е тоз гирлюк.Ама нещо не можа да изкара реколта, Та при него беше жълто-кафява....може такъв сорт да е сял, нямам си на идея, по нашия край не се отглежда тва, може би и затова оня не изкара и семето....
kr1100 - майстор
нед апр 04, 2021 1:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед апр 04, 2021 1:02 pmky-kyy написа:
Що не пробваш с водорасли,..........
Кой ще ги бере в туй време, бре?!!
Не стане ли 28градуса водата, не влизам.
Купи си неопрен бре. А и водата е вече почти топла. Предната неделя даже си топнах задника :-D
А и вече има и коприва и лапад - със ориз + препечена сланинка перфе диетично. А има и спанак..
Ако искаш мога да ти откопая някой "стрък" манголд да си го засадиш.

А сега отивам да си правя "маслени" гъби / т.е. гъби с масло/.
нед апр 04, 2021 7:24 pmkr1100 написа:
Сега никакво топване! 28 градуса или неволно ледено къпане- средно положение няма.
Коприва ми снабдява брата понякога, а спанак заредих 2 пакета. Най добрият ризото майстор на адреса съм аз.
Като оправя колата ще се включа за манголда.
Днес забърках броколи с гъби и ориз. С лебец става доста насищащо.
schuldiner - майстор
Уф, като казахте коприва... много обичам. Смачкана на кюспе, после накълцана наситно с много лимон и сол. И супа става, ама салата мезе + синьо сирене за джин-тоник е супер. Както има хора да си пипат ток без ръкавици, така съм с копривата - не усещам по пръстите и дланите. Обаче тази година няма. Батовска река и повечето дерета съм ги прослушал - няма, ако някой знае залежи край Варна... Тази от пазара не става, има вкус на райграс.
teon - специалист
MamaMy
(ПП.По време на пости френската любов е забранена :-D )
... пък и в българската сме борчлии(някой) :? ... аве закъсахме я от всякъде :oops: ...


...ПО ТЕМАТА:
... :? верно ве...тая година пролет пукна, ний за зелено още не сме са фанали :) ...предложете някое меню- коприва,спанак или лапад чорба :?: ...пък може с оризец и джоджен в плаке на фурна :drinkers: ...
Последна промяна от teon на нед апр 04, 2021 9:30 pm, променено общо 2 пъти.
Ооооох, Мама кви яхнийки с лапад, ориз с лапад праеше, ама се бяха тип хайдушки.
То хубу, ма след само още 4.........седмици.
Не помня споменах ли- скоро прайх баница с коприва и булгур. Страшна работа значи. По Рождествените я правих с праз- същата Страшна работа. Утре мое да заформя със спанак и булгур, ем ше има за работа.....ако не я изядем с брата де.
Вече знам кошиям на Великден. Нещо с лапад, обещах си.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Хранене по време на пости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: