• 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
miroki - майстор
asdf1234 написа:
Здравейте,

Тази година сложихме киселото зеле някъде към ноември месец. 1,5 до може по по-малко от 2 процента сол използвахме. Зелето е добре на вкус, обаче стана много меко още от началото, а сокът се точи като сополи и е лигав. Има ли начин да се спаси или дори и доктор Хаус не може да помогне в този случай?
Какъв консервант си сложил и колко?
EDI - майстор
Спасява се.Вадиш зелките и ги къпеш на чешмата.саламурата я преливаш в голяма тенджера и я загряваш на котлона.Може и на порции да я вариш.Слагаш зелките и пак ги заливаш.няма да е като хората ,но поне ще спасиш нещата.
kuger - майстор
От пръдня боя не става! Направи си саламурата 4 %!
iliya_i - майстор
kuger написа:
Направи си саламурата 4 %!
Много е. Аз правя 2.7 % и като сложа консервант по коледа, държи до март. С 4% ще е много солено. Но с 1.5% :shock:
Gnus - специалист
За концентрацията на сол, има две школи: грамаж сол на литър вода и грамаж сол на килограм зеле.
Трябва да се уточнява кой коя използва, иначе така има да спорите кой е по-прав.
Ами общо взето сме сложили към 75-80 килограма зеле, 100-ина литра вода и 1,5-2 процента сол, ако не се лъжа...консерванти и други неща не сме слагали.

Та, ако добавиме сол в това засополило се вече състояние и го преточиме, а също евентуално и някакви консерванти като синапено семе, натриев бензоат и прочие, има ли шанс да стане нещо ядливо :D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нали вече е омекнало? Няма как да стане хрупкаво. Днес на Кауфланд зеле бяло българско по 19 стотинки...
hidrazin - майстор
Вече няма спасяване.
А това зеле от Кауфланд ще втаса някъде към .... може би август.
И пак ще бие на сурово и талашит.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
hidrazin написа:
Вече няма спасяване.
А това зеле от Кауфланд ще втаса някъде към .... може би август.
И пак ще бие на сурово и талашит.
:partyman:
Вероятно. Но пък може седмица-две под масата в кухнята :-D В соца така правеха вино :-)
На мен пък все ми предлагат кисели зелки. И не отказвам. И са им станали за чудо и приказ на хората. Да са живи и здрави!
hidrazin - майстор
Абе калпаво е това зеле. Не ще да втасва. Една година и аз се опарих от такова взето от склад в търговията.
Е до март си седя така както е купено и не втаса - като от пластмаса.
Комшийката много му се зарадва - тя е всеядна. :-D
:partyman:
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: