• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 80
Съвети за начинаещи готвачи.
илко илиев - специалист
ами аз така го правя и го пресичам2-3седмици след като го направя.преточвам го 1-1,5седмица и го пресичам
Цецо - специалист
Друг консервант, който се използва е калиев сорбат.Препоръчаха ми го като по-добър.
denisddd - помощник
за по-лесно претакане аз ползвам помпа от стара автоматична пералня.
Eli83 - напреднал
Ние слагаме хрян ,1 кочан царевица,1 червена зелка за цвят,и сол на око разтворена във водата(минерална),но така никога не съм дълбала кочана,режа (продупчвам) го на кръст и то си попива солта..Днес правя едно бидонче със 9 зелки,ние повече и не изяждаме,но да има,че за миналата бъдни вечер купих една зелка кисела за 5 лв,като не бях направила :)
АЛФ - напреднал
Аз налагам зелето, ето така:http://recepti.rozali.com/zimnina/p4189.html - с изключение на т.9 :-D Успех!
myrchak - специалист
за хубаво зеле хубав съд! и после добра рецепта :-D иначе 3.5-4%;едра морска сол цепене на кочана на кръст и снего надолу солта си знае къде да отиди и за хубаво зеле в дървено каче !!!!!!!!!!подържа постоянна температура -да ви есладко от дядо ви Иван!
mlado-maistor4e - специалист
5-6 пъти го претаквам , без да го пресичам. Става си муцка :crazy: :razz: . А предни години съм си играл по една схема.
filmatoplo - майстор
Кльопам го аз това зелце с червенопиперче и оливце -ама после в корема ми става Хирошима и познайте -да не сте наоколо. :lol:
pavkatay - майстор
'бах маа му вие побесняхте,бе хора. Преди месец имаше подновяване на дискусията за сланината :vom: . Сега кисело зеле. При вас няма ли я тази задушаваща ЖЕГА ,че ви се въртят в главите такива неща :? .
Още малко и Дядо Коледа ....... :-D
filmatoplo - майстор
Ама аз нали затотова се шегувам с газовете от киселото зеле. :-D :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 80

Тема "Кисело зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: