Съвети за начинаещи готвачи.
emil_v r - майстор
Естеств. тва съм аз .

Прикачен файл

DSC02931.JPG
DSC02931.JPG (62.96 KиБ) Видяна 9416 пъти

Прикачен файл

DSC02932.JPG
DSC02932.JPG (83.2 KиБ) Видяна 9416 пъти
masteradmin - майстор
Мале претакване с помапа от фонтан. :lol: :lol: :lol: Уникат
Стефан - майстор
Снимка на моето преточване. Направил съм U тръба 3/4 цола, като единия край съм потопил до дъното на бидона. Другия край е по-дълъг, под дъното, и на него съм сложил сферичен кран.

Прикачен файл

PB240003.JPG
PB240003.JPG (32.68 KиБ) Видяна 9404 пъти
emil_v r - майстор
A кък (как) създаваш вакуум под налягане за да потече от начало? ... При моят метод главният ефект е от синхронният двигател. Зелевият сок минава циклично през циклофренично торсйонно магнитно поле от шизофреничен тип. То убива бактерийте които предизвикват газове при консумация . Научно казано " ефект на попръдване " с който Българите делим 1- во място с Германците :-D Програмирал съм помпата да работи 4 часа всеки ден .
SHL - специалист
emil_v r написа:
A кък (как) създаваш вакуум под налягане за да потече от начало? ... При моят метод главният ефект е от синхронният двигател. Зелевият сок минава циклично през циклофренично торсйонно магнитно поле от шизофреничен тип. То убива бактерийте които предизвикват газове при консумация . Научно казано " ефект на попръдване " с който Българите делим 1- во място с Германците :-D Програмирал съм помпата да работи 4 часа всеки ден .
Кефиш ма максимално 'ша знайш :2thumbs: :klatsch: :partyman:
Браво !
emil_v r - майстор
Що ? Ми "торсЙонно " не ти ли хареса? По начало в този край се говори страхотен диалект . Оня ден един колега строител коментира , че един друг си е взел много хляб . Щ'и го пиша на лични , понеже не е за пред форум :) Само да се сетя... , то е едно изречение ,но всяка сричка е бисер.Смел съм се целият ден , не можех да запомня размерът на плочките които режа .
Justy - майстор
Мдааам, време е Мъстъра да разкрие патентно ведомство :? А тези от Рийдърс Дайджест къде спят - слаба работа на международния отдел :lol:
kocetoo - специалист
Стефан написа:
Снимка на моето преточване. Направил съм U тръба 3/4 цола, като единия край съм потопил до дъното на бидона. Другия край е по-дълъг, под дъното, и на него съм сложил сферичен кран.
Една канелка нямаше ли да е по-лесно?
zvetomil - специалист
Браво Емо Отново тая есен гледам патента за претакане и ма кефи на макс. Имам съмнение че по метода на Стефан ако се заплеснеш за момент и отива зелевия сок.Но това ,че си измъкнал рецептата за сладко киселото зеле от китаиците е Връъ.Щото аз живея над един китаиски ресторант и са чудех кво да ги права да ми я кажат.Имат много потаен начин на живот,като хлебарките са.
emil_v r - майстор
Mn. e hubavo zeleto po kitaiski , kade sam puskal receptata ?
Praat go i s med vmesto sas zahar !

Нема пробл. :) , кат ме фане секса и не знам какво пиша .
Не правете като мен , пишете на кирилица .

Коойто слушка - папка :-D
Последна промяна от emil_v r на нед ное 23, 2008 9:21 am, променено общо 1 път.

Тема "Нашенец прави пробив в киселото зеле . Награждава го Н.Сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: