• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Съвети за начинаещи готвачи.
ivanovbg - майстор
ср яну 17, 2024 5:34 pmnikolson написа:
В СССР кибернетиката беше обявена за лъженаука, сега е наред да обявите и генетиката за такава.
Стига с тези глупости. Не ме карай да си ровя по тавана и да ти снимам старите списания "Радио и телевизия" .
Киррил - специалист
ср яну 17, 2024 5:34 pmnikolson написа:
В СССР кибернетиката беше обявена за лъженаука, сега е наред да обявите и генетиката за такава.

Кибернетика в СССР
https://ru.wikipedia.org/wiki/Кибернетика_в_СССР
ГМО
https://bg.wikipedia.org/wiki/Генетично ... _организъм
hidrazin - майстор
Да подкрепим борбата срещу ГМО боклуците.

ПЕТИЦИЯ - НЕ на новите ГМО


:partyman:
P.S.
ср яну 17, 2024 2:49 pmnikolson написа:
За пореден път ви казвам, че при този вид няма внасяне на хромозоми на ДНК от други организми. Не четете, или не разбирате?
Няма чуждо ДНК.
А на тебе колко трябва да ти се обяснява че:
"ГМО е организъм с изменен генетичен материал, който не е извършен посредством естествено размножаване и/или комбиниране на индивидите."
Демек НГТ си е ГМО колкото да не му се иска на нашия генен инДжинер Никълчо. :-D
P.S. Никълчо, дали вкарват или не гени от други организми няма никакво значение. Бъркат в изкуствено с ДНК-то и то с непредвидими последици.
А предвидимите съм ги написал - глобален контрол и налагане на зависимости.
Ония престъпници искат да ни контролират и храната.
bigdragon - майстор
Ба си бъгавата работа...
Последна промяна от bigdragon на ср яну 17, 2024 6:57 pm, променено общо 2 пъти.
Lisko - майстор
ср яну 17, 2024 9:29 amКиррил написа:
вт яну 16, 2024 11:17 pmLisko написа:
Идеята за самодостатъчността на мен ми е средновековна.
Защо тогава саЩ въвеждат икономически санкции на Китай и други държави ? Защо се въвеждат въобще икономически санкции срещу държави, в които населението живее по закони които на нас не ни харесват но имат законно избрани правителства? Ако тези държави са самодостатъчни, няма да им пука от санкциите.
Нали разбираш, че американската демокрация не е като нашата. Там имат демократично смъртно наказание и един куп подобни закони несъвместими с нашият морал, не спазват резолюциите на ООН, отглеждат ГМО култури, а ние не искаме и т.н.т.. Трябва ли да им наложим санкции, или това е право на по-силния в момента?
Санкциите (без да уточняваме от кого) са по две причини - страх или алчност. Понякога и двете.
Впрочем, много е трудно да си сигурен кой точно е избран демократично и кой не е.
Ако нямаше санкции, талибаните щяха да имат ядрено оръжие.
А когато хора за които собственото оцеляване стои на второ място след някаква вяра имат оръжия за масово унищожение, всяка логика е безсилна да предскаже развоя на събитията.
Само аз нямам "прегрешения" и проблем с форумчето.
Вий си рипийтвайти колкото си щети, щом толкос вий важно!
Има ли нещо общо "програмираното остаряване" с храните, или само аз ли намирам тая конспирация?
MamaMy - майстор
Да си дойдем на думата. Изкуственото месо е същото менте като изкуствения интелект. Уж такова, ама не съвсем. Личи му от далеко и нещо не го харесват много.
Киррил - специалист
ср яну 17, 2024 11:48 pmnikolson написа:
Много ниско падаш, щом даваш мнение на някой си, в ЛИТЕРАТУРЕН вестник, за официална държавна политика по някой посоки на развитие на държавата. Не искам да цитирам изказвания на великия Б. Борисов по медиите в миналото, по насоките на развитие на България, които са меко казани смешни, или оценка на сегашният Мин. председател на протестиращи земеделци "терористи". Спирам да споря, защото това не е по темата и разводняваме нещата.

п.с.

Италианският парламент одобри законопроект, с който се забранява производството и продажбата на изкуствено месо, отгледано в лаборатория от животински клетки. Нарушителите ще бъдат глобявани с от 10 хил. до 150 хил. евро. Освен това новият закон забранява включването на думи като "пържола", "салам" и други наименования на конвенционални месни продукти в наименованията на растителните заместители на месото. Италианското правителство заявява, че това решение ще защити италианските кулинарни традиции, местните производители и здравето на хората.
DundyTheCroc - майстор
Тук ако сирене и кашкавал се ползват само за продукти от мляко какво ли ще стане :-D
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Какво ви е мнението за изкуственото месо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: