• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Съвети за начинаещи готвачи.
hidrazin - майстор
съб яну 13, 2024 9:05 amLisko написа:
Жокер: Това се нарича еволюция.
Това не е жокер а грешен поглед на ставащото.
Не бъркай еволюцията с деградацията. А тя води до стерилни хибриди които не се размножават... :-D
:partyman:
kozl - майстор
Тая тема с нещо ми напомня "Завръщане от звездите" на Станислав Лем.
Когато едно поколение привикне на изкуственото как ли ще оцени естественото :?
А и дали пък ще има естествено такова :?
А то естественото са го яли основно диваците.
Оно сега има разлика м-у домашно пиле и бройлер, ама къде има диво пиле. Преди години ловджия почерпи с фазан. Е не ми хареса - жилав ми беше.
Аз рядко влизам в Мак Доналтс и то основно за тоалетна и покрай това и за кафе и пържени картофи. Но като вляза чакам на опашка, което възприемам като посещава се значително. От време на време хапвах най-вече от щанда българска кухня в МОЛ България. И в края на изминалата година отивам за българска кухня, но няма го вече щанда в МОЛ-а. Що ли?

Та кво ми е мнението за изкуственото месо :?
Дори не знам какво ям, закупено от пазара. А принтирано предполагам до сега, че не съм опитвал, но знам ли :?
Аз дали изобщо хапвам нещо естествено :?

Я да питам за прасетата:
Кое прасе е по-убаво за едене - дивото или питомно отгледаното в кочината?
Аз диво не съм пробал, за тва се въздържам от отговор.
schuldiner - майстор
съб яну 13, 2024 10:48 amkozl написа:


Я да питам за прасетата:
Кое прасе е по-убаво за едене - дивото или питомно отгледаното в кочината?
Аз диво не съм пробал, за тва се въздържам от отговор.
Разбирачите твърдят, че най-добрите бяха /допреди двайсетина години/ полудивите - черни, пуснати на воля из дъбовите гори. После са домашните "Гошковци". Нататък разни бутикови стопанства и накрая големите комплекси и още по-големите от внос.
Аз вече 30 години купувам само от една добричка свинеферма с едно магазинче във Варна. Предпочитам въобще да не ям месо, пред това да ям каквото падне. Shmeat по никой начин.

ПП Съвсем дивите хич не стават за ядене. Навремето роднина-ловец все раздаваше, пък ний да не го обидим тайно пробутвахме по комшиите. Хем мирише, хем жилаво, хем не знаеш с какво ще се заразиш... Те ловците много харесват дивеч, ама да си го ядат сами - пиянска им работа.-.-.
Lisko - майстор
съб яну 13, 2024 10:15 amhidrazin написа:
съб яну 13, 2024 9:05 amLisko написа:
Жокер: Това се нарича еволюция.
Това не е жокер а грешен поглед на ставащото.
Не бъркай еволюцията с деградацията. А тя води до стерилни хибриди които не се размножават... :-D
:partyman:
Грешния поглед е твоя защото си мислиш, че еволюция непременно e някакъв напредък.
А тя включва и измиране и изчезване на видове.

Като са ставали всякакви катаклизми в историята, които видове са се адаптирали, те са оцелели.
Като няма за ядене каквото е имало досега, почваш да ядеш нещо друго. Които организми се адаптират към това другото - те остават.
Почват да го търсят и да им харесва.

Човека от доста години гърми атомни бомби, от малко по-скоро прави ДНК експерименти, от малко по-отдавна "селекция и репродукция" което по същество пак си е генетичен експеримент, но и едното и другото и третото за един страничен наблюдател са част от еволюцията на земните организми. Човека е част от картинката (не извън нея) и прави както правилни така и грешни действия (за оцеляването на вида).
В крайна сметка и не всичко зависи от тези действия - има други видове, има и космически фактори.
kozl - майстор
пон яну 15, 2024 10:06 amLisko написа:
Човека е част от картинката (не извън нея) и прави както правилни така и грешни действия (за оцеляването на вида).
В крайна сметка и не всичко зависи от тези действия - има други видове, има и космически фактори.
Има теории, че това де наричаме живот на Земята е дошло от космоса.
А теорията, която аз възприемам е, че ние сме продукт на нещо подобно на това, което наричаме ИИ. И така ние човеците сме му необходими за пресъздаването му. :roll:
Lisko - майстор
пон яну 15, 2024 11:02 amkozl написа:
пон яну 15, 2024 10:06 amLisko написа:
Човека е част от картинката (не извън нея) и прави както правилни така и грешни действия (за оцеляването на вида).
В крайна сметка и не всичко зависи от тези действия - има други видове, има и космически фактори.
Има теории, че това де наричаме живот на Земята е дошло от космоса.
А теорията, която аз възприемам е, че ние сме продукт на нещо подобно на това, което наричаме ИИ. И така ние човеците сме му необходими за пресъздаването му. :roll:
Дали сме продукт на нещо наречено А или на нещо наречено Б, общо взето няма никакво значение от гледна точка "кво ша прайм ся".
Може да почне да има значение само ако нещото се намеси в явен вид.
Според мен, или няма нищо или не се е намесвало в явен вид.
Според други - намесвало се е. Преди 2 хилядолетия пратило сина си за да го убият лошите и по тоя начин да умилостивят нещото/бащата.
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 10:06 amLisko написа:
Грешния поглед е твоя защото си мислиш, че еволюция непременно e някакъв напредък.
О, разбира се че има и регресивна еволюция - пингвините вече нямат крила, птиците вече нямат зъби, змиите вече нямат крака...
Сега при нас предстои мъжете да нямат п....ки, жените да са безплодни и светът да се напълни с третополови ... неща. :lol:
Споко:
Нито среброто им, нито златото им ще може да ги избави в деня на гнева Господен;
а цялата земя ще бъде погълната от огъня на ревността Му;
защото ще довърши, и то скоро, всички жители на земята.
:partyman:
kozl - майстор
Lisko написа:
Дали сме продукт на нещо наречено А или на нещо наречено Б, общо взето няма никакво значение от гледна точка "кво ша прайм ся".
Възможно е да има човешки цивилизации затрити именно поради грешно според ИИ "кво ша прайм ся".
Осъзнавайки какво е бъдешето - насилствено спиране развитието на машините (прогреса към машините).
Историята е доказала, че еволюцията в машините побеждава изостаналите в това отношение раси. Бъдещето е на машините. Къде ще е човека обаче и какво ще се случи с него когато се окаже, че е непотребен на машините с ИИ :?
schuldiner - майстор
Изобщо не сте наясно със съвременните теории...
Значи, рептилоидите ръководят Земята в човешка форма /всички световни лидери/, но пък както отбелязва Хидрата, така са се усъвършенствали еволюционно, че не могат да се размножават помежду си. Продължават вида си като се кръстосват със земляни, почти винаги принудително, за което свидетелстват разказите на "отвлечени от извънземни". По броя на разказите не са чак толкова много, десетина хиляди общо...
Както се казва - абе четете!! Не модните тъпотии на здр. Евтимова или господин Господинов, а нещо сериозно - Дейвид Айк или направо фон Деникен...
hidrazin - майстор
пон яну 15, 2024 11:49 amschuldiner написа:
Значи, рептилоидите ръководят Земята в човешка форма /всички световни лидери/, но пък както отбелязва Хидрата, така са се усъвършенствали еволюционно, че не могат да се размножават помежду си. Продължават вида си като се кръстосват със земляни, почти винаги принудително, за което свидетелстват разказите на "отвлечени от извънземни". По броя на разказите не са чак толкова много, десетина хиляди общо...
:supz: :supz: :supz:

:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Какво ви е мнението за изкуственото месо?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: