Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kuger - майстор
пет апр 16, 2021 8:52 pmrufo написа:
пет апр 16, 2021 8:27 pmkr1100 написа:
автора да мисли как ще опази водата от зеленясване отсега.
Мисля да го "монтирам" до самата къща и то от северната страна, за да няма пряко греене на слънцето...и освен това да му "хвърля" нещо от горе за да огранича максимално притока на светлина и от там образуването на каквато и да било растителност
По вашенско камъни няма ли? Направи си стабилна конструкция да няма изненади. А, ако искаш да пуска доволно вода, вдигни го доста на високо. Моят бидон е качен на плочата на "гаража", на над 2 метра и не съм доволен от дебита на изтичане.
Ако мислиш в перспектива да го ползваш послушай kr1100.
За предпазване от зеленясване съвет не мога да дам. Моят бидон го завих с черен полиетилен, за няколко месеца прегоря. Нямате си представа каква кафява гняс вадих от него.
При обилна светлина, водата зеленясва, а когато е слаба- прави кафеви налепи по стените. Значи черният найлон пропуска светлина. Нещо по плътно трябва.
Да, направо тъмница да му се построи.
zz_stefanov - майстор
Хлорирайте я редовно да са свежи салатките :-D

През няколко къщи едни са вдигнали такъв бидон на греди и дъски поне 3,5 м.
Изглежда ми много паянтово и опасно. Все пак това е 1 тон.
Пазете се.
miroki - майстор
Изображение
Ето стойка, може и да се изработи.

https://arsenal.rousse-bg.net/product/1 ... D0%B0.html

Не знам колко държат варелите 200 л. но при 5 лв бройката може да се ползват 3-4 пълни с камъни или вода, ако са херметични.
Ако някой е натоварвал варели да пише, че ме интересува, колко носят.
Но и циментови блокчета става.
rufo - специалист
Нямам намерение да го дигам повече от 30-40 санта , така или иначе мисля да ползвам помпа , а не да разчитам на " самотек".
съб апр 17, 2021 8:37 pmrufo написа:
Нямам намерение да го дигам повече от 30-40 санта , така или иначе мисля да ползвам помпа , а не да разчитам на " самотек".
Ужас!!!
пет апр 16, 2021 5:30 pmrufo написа:
Здравейте, дайте идея/акъл как да закрепя ето такъв бидон 1000 литра на поне 1м. от земята ?
:partyman:
До утре може да се кротне и на Майката Земя.
При положение, че все пак решиш да повдигнеш 5см, посъветвай се с архитект!
kr1100 - майстор
където и да говдигнеш закривай с непропускащо светлина и UV лъчи. Тези бидони стареят от слънчевата светлина и це нацепват. Отде знам - виждам / в складовата база има ф-ма търгуваща с химикали./
Най- добре е такъв бидон от оцетна киселена . Най- лесно е почистването.
Руфо , ако водата е от кладенец не се занимавай с глупости / бидони/. Поливай си споко с капковите маркучи.
parketmilanov - специалист
Точно и аз щях да кажа за европалети .Обмазани с течна гума на изолапетров /пробвано/ върху стари плочки от плочници или от тротоар парчета еднакви от някой ремонт на някой път /хората срещу биричка ще ти натоварят целия багажник.Разбира се и с колове става ако ги имаш налични .Можеш едно две палета да си ги разглобиш и да си направиш и сачак така че изглежда даже добре като къщичка а можеш към нея щом е до основната къща като продължение и малка барака за инструменти да си спретнеш от палета пак .

Тема "Бидон 1000 литра закрепване ??!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: