Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
wanderer - специалист
ср юни 16, 2021 2:22 pmkuger написа:
Ако ще и четири очи да имаш, а влез в градината, междуредията станаха на вади. А си стъпил, а си потънал до глезен. Гадна работа!
  • И при мен не е пропуснало от десетина дена. Всекидневно повече или по-малко вали. Имам едни дъски които ползвам от 4-5 години за подобни ситуации, оня ден колтучих и връзвах без проблем.
Прикачен файл:
201986090_987378135424287_3274409476512624823_n.jpg
  • Безколовия Сан Марцано полудя - стана къде 70 см. висок :-D
Прикачен файл:
201023464_250342273528660_569247146653083731_n.jpg
  • останаха за засаждане късни краставици, корнишони, и още три вида безколов за експерименти ама в близките десет дена не виждам как ще стане....
Прикачен файл:
202073832_957261608426604_9068762379386344425_n.jpg
Още веднъж за пръскането - няма как да се приложи практиката на един към практиката на друг човек. Местни условия, физическа възможност за работа в градината, разбирането на принципите и механизмите на борбата срещу болести и неприятели и др. - все фактори които имат значение. На този етап за себе си съм предпочел да понауча някои неща, и да пръскам с препарати, да знам с какво и кога съм го правил, отколкото накрая да купувам зеленчуци които също за пръскани. По натам ако имам време може да мина и на био :-D
Кой ко прай, аз пак поливам.
Ако бях професионалист, сигурно и аз щях да пръскам регулярно, но нали съм си мързелив, пък и все си стоя начинаещ, почти Био го карам.
Е, поне за лозите ми се ще да го опазя, че хем е вкусно, хем прави хубава ракийка.
Кото- такова!

Бе никой нищо не казва за язовирите. С тия валежи, да не търсим пак под вола теле, че досега не се е намерило никой път?!!
шоп - майстор
чет юни 17, 2021 5:44 pmwanderer написа:
По натам ако имам време може да мина и на био :-D
Ами хора разполагащи с малко време преминават на био.

На мен много ми подейства клипа: "еко градина за лентяи" в тубата

не копаеш, не пръскаш отрови, правиш подходящ сеитбооборот, оставяш червеите да работят вместо теб, съчетаваш правилните растения, които вместо да си пречат се допълват и береш плодовете на ума си.
Към клипа аз лично бих допълнил и руския и моя личен опит да се сеят сидерати и резултата е още по-добър.
Земята не е нудист. Този референ го запомних от един онлайн семинар на но тилъри.
ky-kyy - майстор
пет юни 18, 2021 6:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Кой ко прай, аз пак поливам.
Присети ме, за една случка, балдър години наназадзе.....Начи, тва 90-те години правехме ремонт на гарата и кметството на Никопол, обаче покрай тва, дай и в Черквица(или нещо подобно беше, на един уй от Никопол беше тва село) И един ден, баш по пладне, бяха ми зачислили един Жук, та се случи баш по пладне, да спра на едно крайпътно кръчме. То както се очаква- пълно с гладни....Гледам на една маса седят двама костюмари, викам там ще да е -Има ли местенце за един гладен? - Има- отговарят. Поръчах си една мешана и биришка и додето чакам се заслушах в разговора им. Приказваха за поливане тия...После, като се опознахме, се оказа, че единия бил зам министър на земеделието, а другия, некъв професор...И чешат се и са тюхкат и сърце юнашко като не трае им викам - кво се тюхкате- ей я Дунава. вода бо, голяма философия тва поливане, баси.....
Малииии, кат ми скочиха тия - Знаеш ли колко е сложно, колко сме учили, колко знания трябват?
- Да бе, да....вода, маркуч и айдееее...Само ми се правите тука . Аз съм селско чадо и без да съм изкарал висше, ще ти кажа поне два начина наполиване, дето вий не ги знаете...професори....
- Ония кат рипнаха, кат се размахаха, кат зарецитириха - капково, капилярно, повърхностно, подземнои кви ли не методи...
По едно време запецнаха и аз взех думата - Поливане с лейка и поливане с канче. - Шах! Мат! Хитлер Капут! и Комунизма си отива, спете спокоймо деца! Единия чак се задави :lol:
И те така....спомени....
пет юни 18, 2021 7:53 pmky-kyy написа:
... :lol:
И те така....спомени....
Сичката ни такава, Кукер. Учат по амнайсе години, ма ненаучени, пък за хонорар се ослушват. Също кат бай, къф беше, с прякор Парата (Филматопло), дето опрая парното на инжинерити (уш научените, Инженер- научен).
Природа, ко да я прайш?!!
До тука, спестихме от поливки, болести няма, не сме перфектни в градината, но пък сме си доволни.
ky-kyy - майстор
Затва, на двама умни, по един прост, да ги командва :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
След ден-два го дават слънчево и докато се изпари 'сичката тая вода... Май да мулчирам саксиите, а
Видях кой ми опрашва доматито :-) Колибренце
съб юни 19, 2021 9:17 amn_a написа:
След ден-два го дават слънчево и докато се изпари 'сичката тая вода... Май да мулчирам саксиите, а
Видях кой ми опрашва доматито :-) Колибренце
То, доматито, освен опрашване иска и култучене, привързване. С тия валежи, расте на норма.
Слагам едни гумени ботуши и в градината. Уш секи ден наобикалям, пък вчера скъсах два култука вкоренени чак. Сърце не ми дава да изхвърлям големите и ги буча направо в земята. Поне половината прихванати.
Тревата взела да надига снага, ама сега съм в чуденка, след последните постове- ни да плевя, ни да не плевя. Копането лесно ше преценя- напрао забрайх къде мий мотиката.
Колибри викаш- такос и да съм виждал, не съм знаел, че е то.
Хм, преди да ма е изпреварил въздесъщия всезнайник Хидронтий, правя предположение, на база кратко ровичкане в Гугльо, че е
https://www.preventa.bg/%D0%B3%D1%8A%D0 ... %80%D0%B8/
Хмммммм!!! Намерих и
https://backtored.blog.bg/lichni-dnevni ... hka.615652
Дано всички да бъркаме, Кака!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб юни 19, 2021 10:57 amТрифон П.Трифонов написа:
...
То, доматито, освен опрашване иска и култучене, привързване...
:-) Мойто домати е в саксии :-) и култуците ми се прихващат и може и за износ а имам продукция!
А за "грешката" - думите са за да обозначат нещо. Ти как хубаво ме разбра, значи кака не греши!

:partyman: :rock:
kr1100 - майстор
пет юни 18, 2021 6:59 pmТрифон П.Трифонов написа:
Е, поне за лозите ми се ще да го опазя, че хем е вкусно, хем прави хубава ракийка.
Дебнеш да не вали 3 часа и да са сухи листата. Пръскаш с Топаз 100 ЕК. Дават му, че след 2 часа след пръскане дъжда не ми пречи . И Икуейшън а също

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: