• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
aleksnp - специалист
Разглеждах анкерите. Много видове, дължини и размери, сегментни, втулкови, 8мм, 10мм, 12мм...Не знам, какви да купя и колко? Предполагам и планки, трябва да купя. Предложете подходящи. Говорих с един майстор, който каза под плочата, да премахна почвения слой, примерно 20 см и да насипя и трамбовам чакъл и пясък за подложка. Това правилно ли е? Искам, да стане, както трябва, затова питам, преди да съм почнал.
bigdragon - майстор
Ф12...14мм; L 100мм; може и да са пластмасови дбели.
Г планка с видии към дървото и анкер към бетона.
Ако основата е бетон, по три на страна, общо 8бр. ще са достатъчни.
Важно е да са защитени от корозия...
aleksnp - специалист
Дебелината на дъските на бараката е 19мм. Планките, с такива къси винтчета към дървото, за да не се показват от външната страна, мисля, че няма да е добре. Какво ще кажете за коларски болтове, като главите са от външната страна на бараката? Колко да са дебели планките?

Примерен анкер - https://tashev-galving.com/product/007- ... -mm-fm-753

Примерна планка - https://tashev-galving.com/product/068- ... m-90-81u14
bigdragon - майстор
Супер са.
Хващай планките с два каруцарски болта и си ти...
aleksnp - специалист
пет мар 29, 2024 9:24 ambigdragon написа:
Супер са.
Хващай планките с два каруцарски болта и си ти...
И болтовете ли да са 12мм, като анкера или по-малки?
MamaMy - майстор
Аз бих се постарал повече. Бих сложил анкера направо в гредата като му вкопая гайката за да не пречи. Нагоре е ясно. След това никой няма да знае как е закрепена. :roll:
Прикачен файл:
Без име.png
Без име.png (6.64 KиБ) Видяна 350 пъти
aleksnp - специалист
Ако се ползва този начин, може с бетонирани шпилки, да се захване основната греда. Остава въпроса, за захващането на дъските, към основната греда. Сигурно с планки. Гредата, мисля да е 8см/8см.
Ал_ - специалист
nikolson, червеното продължава да ме учудва, но ясно, говорим за различни видове обработка.

aleksnp, не им се плаши на тия анкери - не хапят. По-добър вариант са от шпилка в бетона.
Най-долните елементи на бараката не се ли захващат директно за гредата? Ако да - не разбирам идеята на планките.
aleksnp - специалист
пет мар 29, 2024 12:23 pmАл_ написа:
nikolson, червеното продължава да ме учудва, но ясно, говорим за различни видове обработка.

aleksnp, не им се плаши на тия анкери - не хапят. По-добър вариант са от шпилка в бетона.
Най-долните елементи на бараката не се ли захващат директно за гредата? Ако да - не разбирам идеята на планките.
Не, само стъпват на тях. По принцип бараката е без гредите, на клипа момчетата са ги сложили, малко да я повдигнат.
С анкери ще бъде.
chapara - майстор
Аз го правих с бетонирани шпилки под канап, но основата метал. После гайки с широки шайби. И евтино и супер здраво. За мен баластрата е излишна на слегнала почва при наличие на наелон.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Основи за градинска барака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: