• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
chapara - майстор
чет мар 28, 2024 10:44 amchapara написа:
Аз като правих моето подобно изпълнение направих 15см плоча. Половината от нея вкопана за да не приплъзне по терена. В четирите края, на 20см. набих квадратно желязо, така че да се покаже в бетона. За него прихванах контур от арматура и после нахвърлях изостанали арматурни пръчки. Пропуснах да спомена дебелия наелон. Арматурата за да не скърши по усмотрение. Залях с бетона внимателно, с лек наклон към средата на вратата, за да може с една кофа вода да се измива пода. Имаше и заигравка като финиш. След кратко дръпване на бетона с едно желязо окунторих с една арматура пода във вид нахвърляни каменни плочи. Загладих с вода и четка. После подмокряне и хвърляне на сух цимент с приглаждане с четката, на 3 пъти за подсилване на горния слой. Завиване на бетона за да не съсъхва и проверки до вечерта. При проблем с четката. На другия ден оцветяване с оксидна боя, разтворена във вода на две ръце.
Сега изглежда като под нареден с правоъгълен камък в различна големина. Не помня снимал ли съм, но стана ефектно и много здраво.
А ето, но тук е само една ръка оцветено, а и само кафяво имах под ръка.


Изображение

[url=https://postimg.cc/QFLcZDm1]Изображение
Последна промяна от chapara на пет мар 29, 2024 3:10 pm, променено общо 1 път.
aleksnp - специалист
Така оставен, найлонът не пречи ли при отливането на бетона?
chapara - майстор
пет мар 29, 2024 3:06 pmaleksnp написа:
Така оставен, найлонът не пречи ли при отливането на бетона?
Не, по голям го сложих, затиснах го с дъски , да не отлети и бетона си го натисна. После го поорязах и насипах пръст да няма зъб.
bigdragon - майстор
пет мар 29, 2024 9:30 amaleksnp написа:
пет мар 29, 2024 9:24 ambigdragon написа:
Супер са.
Хващай планките с два каруцарски болта и си ти...
И болтовете ли да са 12мм, като анкера или по-малки?
Според отворите в планката.
kr1100 - майстор
чет мар 28, 2024 10:12 pmchapara написа:
..Еее, чак толкоз, всяка външна тоалетна е така, а то па колко ще да е данъка, 50ст./год.?
Даже никак зависи на кого ще попаднеш.
пример - къщичка строена някога 70 те години , може и по-рано от бащата на сина сега. Да ама няма 3м , навремето явно са имали споразумение със съседа / може и роднина да е бил не знам/. дали е имало писмено пак не знам.
Ама есента дойде багера и събори къщичката след жалба от новите съседи :roll:
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 29, 2024 7:40 pmkr1100 написа:
чет мар 28, 2024 10:12 pmchapara написа:
..Еее, чак толкоз, всяка външна тоалетна е така, а то па колко ще да е данъка, 50ст./год.?
Даже никак зависи на кого ще попаднеш.
пример - къщичка строена някога 70 те години , може и по-рано от бащата на сина сега. Да ама няма 3м , навремето явно са имали споразумение със съседа / може и роднина да е бил не знам/. дали е имало писмено пак не знам.
Ама есента дойде багера и събори къщичката след жалба от новите съседи :roll:
:partyman:

Ами да си бяха извадили търпимост...
kr1100 - майстор
пет мар 29, 2024 7:51 pmn_a написа:
...Ами да си бяха извадили търпимост...
Не ми влиза в работа да се занимавам с тях. И едните и потърпевшия са дръпнати / на около 250-300 м са от мен. само се поздравяваме./
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 29, 2024 8:11 pmkr1100 написа:
пет мар 29, 2024 7:51 pmn_a написа:
...Ами да си бяха извадили търпимост...
Не ми влиза в работа да се занимавам с тях. И едните и потърпевшия са дръпнати / на около 250-300 м са от мен. само се поздравяваме./
Да бе, ама пишеш
aleksnp - специалист
След, колко време от изливането на плочата, може да се маха кофража и кога може да се дупчи за анкерите? Няма да чакам 28 дни :lol:
chapara - майстор
Кофража на 2-3 ден, но той не ти пречи да слагаш анкери. Бетона се прави така че от всякъде да е по 15см на вън от бараката, иначе при дъжд ще имаш кал по стените. Стрехи също.
Анкери 7 дни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14

Тема "Основи за градинска барака" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: