Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
нед апр 21, 2024 10:18 pmАл_ написа:
Но за листна маса особено няма ли да е по-подходящо нещо такова?
https://www.onlinemashini.bg/revesht-va ... 0066/53737
Не. Точно с такова нещо ми е дробилката за клони.
Зеленото (особено лепкаво от рози) го забива като за световно. И е за ниски обороти.
Освен това отворът на дробилката е малък и позволява вкарването само на точилки, дървени шишчета, дръжки от знамена...
Дори за разклонени клони не става. Трябва да ги режеш на прави участъци.
Единственото което поема отлично е пръчки от асми/лозе, прави издънки от лешник, кестен...
Но е желателно да са сухи за да ги троши.
Ако са пресни само ги "прищипва" а кората/ликото остава цяло и държи заедно парчетата.
Абееее... ще го мисля.
И пак - благодаря!
:partyman:
P.S. Ето дробилка от моя тип и с режеща част като тая дето показа.
Само дето моята не се задъхва като тоя астматик/боклук на PARKSIDE. :)
Тук яко са се издънили. Това си е откровено нещастие.


n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 21, 2024 9:32 pmhidrazin написа:
... После изгледах тоя клип:...
Три минути и половина нищо, после почна да глади клонките, глади ги, глади ги и после почна да бърка в гърлото на машината...
Мъже без работа
hidrazin - майстор
Кака, не ти чета вече постовете. Прескачам.
Не ми се скролва за да махна тъпата кифла от тубата дето си праснала наеврд.
Моля за елементарно уважение към останалите от форума на които им го причиняваш...
Гадно е.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 21, 2024 11:45 pmhidrazin написа:
Кака, не ти чета вече постовете. Прескачам.
Не ми се скролва за да махна тъпата кифла от тубата дето си праснала наеврд.
Моля за елементарно уважение към останалите от форума на които им го причиняваш...
Гадно е.
:partyman:
Отвратително е! Но не е от мен ;-(
Поне се надявам някой да го е разгледал, нормалните, ПРОСТЕТЕ
MamaMy - майстор
нед апр 21, 2024 11:22 pmhidrazin написа:
P.S. Ето дробилка от моя тип и с режеща част като тая дето показа.
Само дето моята не се задъхва като тоя астматик/боклук на PARKSIDE. :)
Тук яко са се издънили. Това си е откровено нещастие.
С подобна болест, но малко по-голяма се борих аз. Собственика си купил две на промоция от магазин АЙВЪН 7. Понеже машината е поне 2 пъти по голяма от тази на клипа и дупката и е колкото двете ми ръце, той решил, че явно става и за дърворезачка. И на дете за една година беше успял да прецака редукторите. За мой късмет в различните степени. Аз събрах от двете една. Падна голяма борба, но после го тествах добичето с моите клонаци и се справяше с лекота. Бях купил 30 нови чувала от плетените. Отделно имах над 50-60 пак плетени от екобрикети стари и поне 25 найлонови за грозде. Всичкото това беше натъпкано до ръб за няколко дена. Дробилката ох не каза. Як добитък излезе. Мотора е 2,5кВт. Естествено клони над 3-4 см не съм пускал. Мисля, че за едно стопанство, при нормална експлоатация, една такава дробилка си е супер ценна придобивка.

ПП Дробилката беше точно такава, но зелена на цвят. https://supertools.bg/drobilka-za-kloni ... m-hecht626
hidrazin - майстор
пон апр 22, 2024 2:35 pmMamaMy написа:
Понеже машината е поне 2 пъти по голяма от тази на клипа ...
... Мотора е 2,5кВт.
Едва ли е 2 пъти по-голяма от тази на клипа.
За Парксайда от клипа пишат че бил 2,8kW :-D
Иначе и моята е зелена, на незнайно колко години и по спомен май пишеше че е 2,4 или 2,5Kw :?
Но като работа нищо общо с тоя астматик от клипа.
:partyman:
MamaMy - майстор
Дупката е почти двойна. Докато я сглобявах бръкнах с цяла ръка през нея да наместя кондензатора. Той седи горе зад таблото с ключа. И дупката е правоъгълник. Не е такова извращение като на някои от тях. Ако някой разглобява такова чудо, да се подготви с дълги шестограми. Комплекта на Лидъл става. И злобарите са натъпкали полиуретанови топчета в отворите на винтовете. Вадят се изключително трудно. Наложи се да заваря една вида на парче арматура. Така набождам, навивам и изтеглям като тирбушон. Няколко капки масло или пръскане с WD-40 много помагат. Аз като не знаех, докато открия какво има в дупките и как да го извадя, затрих 2 дни. Голямо чоплене падна.

ПП Паметта вече ми изневерява. Добре, че съм пуснал тема за греста на редуктора та съм писал по-важните неща. Има и снимки. Шестограма го ползвах като дръжка. Винтовете са трилъчева звезда. Използвах удължител за битове от един комплект като избих опашката и там мушнах най-близкия шестограм. Стандартните държачи на битове не влизат в отвора, а той е и 15 см дълбок. Голяма педерастия.

Изображение
hidrazin - майстор
пон апр 22, 2024 7:21 pmMamaMy написа:
Дупката е почти двойна...
Видях линка разглобявал си ATH2500 модел ALH2503
И аз си намерих писанията ЦЪЪЪК - демек моята е LH2500 , модел ALH2500, зелена и съм я взел 2013-та и то втора цедка.
Май ще се окаже такава и ще е доста еднаква с тези дето си разглобявал.
Така че инфото дето си дал някой ден ще ми влезе в употреба. :)





:partyman:
Иванич - напреднал
нед апр 21, 2024 10:18 pmАл_ написа:
нед апр 21, 2024 9:32 pmhidrazin написа:

Но за листна маса особено няма ли да е по-подходящо нещо такова?
https://www.onlinemashini.bg/revesht-va ... 0066/53737
Не това за листа не става, с него само лозови пръчки може да режеш, по дебелото вече е проблем, за листа забрави..
За листа само голям барабан, с хоризонтални ножове, изхода долу ниско и по-голям, Ще ти се наложи да ползваш ъглошлайфа, но може да се простиш с гаранцията. Другия вариант е направиш от кожуха на бойлера нещо за изход, с по голям отвор, но пази деца, куче и мисирки, по надалеч от машината, ако искаш да бъркаш в изхода, само с пръчка, Пази ръцете, спри машината и без деца наоколо, майната ѝ на пръчката..
ползвай шлем с мрежа и очила, и ръкавици .

Тема "Дробилка клони правим" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: