• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Да не вземам толкова скъпа за проба. Взех Кауфландската с 3г. Гаранция. Ако изкара толкова после няма да ми трябва за лозите.
Мисля 121лв беше 20лв. батерия и 10 зарядно.
За начало точно с бидона ще съм.
miroki - майстор
Тествах я, полива ми лозите. Лека е около 2 кг с батерийния блок. За капково, не знам дали ще става, но около 300-350 л, вади с 2А батерия. Има 3 степени на дебит и налягане. На максималната тези литри са за 10 минути по часовник. Малките не съм тествал.
kr1100 - майстор
пон апр 29, 2024 4:00 pmmiroki написа:
От 0-70л/ч са дюзите:
https://hydrostab.com/bg/category/poliv ... razuvatel/
Защо не ги взе от Варна. Има ги във Филбо , а май и в Орекс - няма куриерни разходи.
Във Филбо има и колчета с такива капкоотделители
Andri01 - майстор
В Практикер и Хоммакса . Аз от там ги вземам
miroki - майстор
По 13 стотинки ги взех Ако бях видял по-ниска цена щях от там. И маркучи вземах, гледах 100лв да направя. Че беше безплатна доставката, накрая забравих да добавя, едни снадки и крепежи и дойде малко под 100 лв ама късно видях.
Имам 13 малки праскови (50см шлибки) ще правя разклонение и за тях до реда лозе. За всеки случай имам още една батерия за помпата.
Първите твърди маркучи и филтъра са ми от Орекс. Аз последно пазарих в Рувик, но преди празниците нямах минута свободно врем. Да ходя някъде.
Взех отпуска и исках да инсталирам всичко, то се спука да вали.
Само покрива пренаредихме и измазаха и мрежата за градушка опънах. Щях тези дни да сея навън, то времето не дава. Успях и да фрезовам в неделя и сега чакам.
miroki - майстор
Кусура е, че не са пробили дръжката. Има една малка дупка за тел, но не и за въже.
Решили са да виси на бастуна. Пък има 2м. Потапяне.
Кабела 5м ще ми стигне и за кладенеца.
Замерих я в кофа, с 1 метър подкачване и отговаря дебита. Налягането сякаш и то.
На 1 ва степен 1100л/ч може да става за капково. Там и налягането пада под атмосфера.
Но за сега там зеленчук, освен картофи няма.

Прикачен файл

rps20240503_115458.jpg
rps20240503_115458.jpg (39.27 KиБ) Видяна 165 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на помпа за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: