Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
вт май 14, 2024 11:22 pmmgbagera написа:
пон май 13, 2024 6:58 pmkr1100 написа:
Зама - 2 болта и метална планка на прерзерватива за помпене на бензиновата смес. Под тази планка има метална капачка с 3 винта и 1 зъб . Точно тази капачка внимателно я разлепяш зашото мембраната отдолу може да е залепнала и за капачката и за корпуса на карбуратора. Има 2 израстъка от мембраната като О с удължения - тясна част - там залепва яко.
Е моя е walbro, затова не съм те разбрал първия път.

А това ли е ускорителната помпа ?
Не.
Ето къде се намира и какво представлява:


Начинът показан на това видео с набутване на плик не е надежден, щото бензинът ще го разяде, но колкото за тест дали е от помпата бива. Най-добрия вариант е с част от буталцето на ускорителната помпа, режете го на две ,пускате го в отвора, а отгоре го замазвате с примерно Poxipol. Въпросът е да се залепи с нещо устойчиво на бензин, а частта от буталцето не позволява навлизане на лепило навътре в карбуратора.
vlax - майстор
ср май 15, 2024 8:03 amSoviet_Soldier написа:
Ето къде се намира и какво представлява:
...
Начинът показан на това видео с набутване на плик не е надежден, щото бензинът ще го разяде, но колкото за тест дали е от помпата бива. Най-добрия вариант е с част от буталцето на ускорителната помпа, режете го на две ,пускате го в отвора, а отгоре го замазвате с примерно Poxipol. Въпросът е да се залепи с нещо устойчиво на бензин, а частта от буталцето не позволява навлизане на лепило навътре в карбуратора.
Само да кажа,че ако разглабяте за смяна на О-пръстена на ускорителната помпа да внимавате да не загубите мрежовото филтърче/цедка преди буталото.
:partyman:
imegogo - специалист
Някой слагал ли е такава от AliExpress много прилича на оригиналната на oleo mac която е двойно по-скъпа

Прикачен файл

Screenshot_2024-05-15-10-25-33-227_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Soviet_Soldier - специалист
ср май 15, 2024 10:29 amimegogo написа:
Някой слагал ли е такава от AliExpress много прилича на оригиналната на oleo mac която е двойно по-скъпа
Копие на Олео-Мак са, но дали са читави зависи от материала, от който са направени. Много китайски производители копират тези глави ,съответно и качеството варира. При най-некачествените, изработени от мека пластмаса се разлитат металните втулки, през които минава кордата.
ZEDYCUS - майстор
Вземи си на Олео мак с металната капачка, вече ме кара към 4ти сезон косене. Много е износена, но ако беше с пластмасовата капачка досега да се е разпаднала. Още са на 40 и няколко лева,чак пък да е скъпо.
емовлаха - специалист
вт май 14, 2024 11:22 pmmgbagera написа:
пон май 13, 2024 6:58 pmkr1100 написа:
прерзерватива за помпене на бензиновата смес
моя е walbro
Ако презерватива или праймера ти се запълва бързо със гориво като се помпи/подкачва, карбуратора е ок, самото чистене на тези карбуратори е проблмно, тр да имаш ремонтен комплект о да знаеш какво се прави. добре е да сисъбереш карбуратора и да регулираш височината на играта според предписанията

Последна промяна от емовлаха на ср май 15, 2024 11:42 am, променено общо 1 път.
Вероятно са много добри на Олиото.
Когато купувах косата ми предложиха, но отказах понеже исках оригинална на Щил. Извадиха от комплект на машина.
Ако Щил нямат нещо подобно, следващата ще е на Олеомак. Виждам, че продават и само метална капачка, като тунинг на пластмасовата.
mgbagera - специалист
А за това каква може да е причината, да тече като стар дизелов автомобил :-D
Слагам по 25мл на 1л бензин. По време на работа не пуши. На 1-2 изхарчени резервоара и отстрани протича чернилката. При резачката го няма този ефект :?

Прикачен файл

Screenshot_2024-05-15-21-48-35-918_com.miui.gallery.jpg
От гарнитурата на този ауспуФ, не виждам от къде другаде.
Свали го, тъкмо може и да го почистиш, ако ти се занимава.
mgbagera - специалист
Така де от ауспуха тече аз съм го разглобявал и чистил. Въпроса е защо толкова много тече. До сега не съм виждал друга резачка или косачка така удавена в отработено масло.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: