Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
емовлаха - специалист
съб май 18, 2024 7:16 pmЦветомир Димитров написа:
в един момент съм дал газ до край,а агрегата глъхне,ама не глъхне като хората,ами на тласъци,свещ и карб са нормални,поместих филтъра да е в най-ниската точка,поработих,и няма проблем
Описваш го като решен проблем и не трябва да се появи. За тест свали тримерната глава подгрей моторчето на косата и дай пълна газ за 5-10 сек
cameraman - напреднал
нед май 19, 2024 9:48 amAndri01 написа:
Върши много добра работа,мощна 1500Вт / на 220в/ и восокооборотна. Тревата в двора обаче е малко - 100кв.м. На батерии обаче колко вата е не мога да кажа.
Това моето райдърче ли е? Поръчах го. В понеделник ще ми го пратят. Не знаех, че работи и на ток(220в)предполагам на жица с изправител. Много ме вълнува дали ще може да завърти алуминиевата глава... малко ме е страх за редуктора.
нед май 19, 2024 12:28 pmcameraman написа:
нед май 19, 2024 9:48 amAndri01 написа:
Върши много добра работа,мощна 1500Вт / на 220в/ и восокооборотна. Тревата в двора обаче е малко - 100кв.м. На батерии обаче колко вата е не мога да кажа.
Това моето райдърче ли е? Поръчах го. В понеделник ще ми го пратят. Не знаех, че работи и на ток(220в)предполагам на жица с изправител. Много ме вълнува дали ще може да завърти алуминиевата глава... малко ме е страх за редуктора.
Не, няма предвид "твоето райдърче". Просто се опитва да бъде полезен на всяка цена, но обикновено мъглата му пречи.
Вероятно е опитвал електрическа с кабел, но още по вероятно е да преиграва, както обикновено се случва. Нищо чудно, след година, вече забравил, да твърди обратното. Скоро му се случи- доказано.
Няма си на идея какво може акумулаторната, въпреки което пише.

Също като него, нямам личен опит.
Съсед по каравана ошатка 100м2 за нула време с кабелен райдър.
На благоверната децата замених такъв с бензинов, но дворът беше запуснат.

Вярвам, че за твоята благоверна ще е напълно подходящ, стига да е редовна в градината.
Прикачен файл:
DSC_0279.JPG

Такъв е скромният ми косвен опит с червената техника.
cameraman - напреднал
Благодаря.. Мястото не е много работено. От 6 години се опитвам да го култивирам, но тревата винаги побеждава. Беше запустяла нива в края на едно село край Варна. Смених доста машинки. Започнах с бензинов Premium 43cc от Валерий Груп. Наложи се смяна на де що гарнитура имаше... няколко пъти. След това карах с едно 52 кубиково шведско чудо 2 години.. Най-вероятно беше Ребрандирано китайче, щото там сменихме семеринга и съединител.... След това купих Daewoo-то и ми светна пред очите. Най-после машинка, от която не ме е страх дали ще запали или ще ме остави един месец в бурените.
Andri01 - майстор
"...мощна 1500Вт / на 220в/..." писал съм на 220В е!! Не е на батерии, но на вид /външно/ е същата.
А тъпите писаници на милиционерчето,просто ги прескачай!
П.С.: Предполагам ,че на батерии ще се озори. Но ще видиш.
Krass - майстор
Имам такъв райдер. Имам и 4 батерии по 4Ah. За окрайчване е идеална, но за сериозна работа е слабичка. Жената, като мине с моторната (Хускварна със самоход), почвам аз. Три батерии ми стигат. Имам и моторен китайски тример, но откакто съм взел акумулаторният райдер, не съм го палил.
нед май 19, 2024 1:03 pmAndri01 написа:
"...мощна 1500Вт / на 220в/..." писал съм на 220В е!! Не е на батерии, но на вид /външно/ е същата.
А тъпите писаници на милиционерчето,просто ги прескачай!
П.С.: Предполагам ,че на батерии ще се озори. Но ще видиш.
"На вид е къщата"- хахаааа, ти адекватен ли си бе?!!!
Не съм милиционерче- пожарогасителче съм. След малко ше ти напрая една локвичка да поджапаш.
Докато стигнеш края и си забравил началото и смисълът на цялото.
viewtopic.php?f=29&t=38351&start=3150#p1165830
Нито него ще зори, нито съпругата чрез него, а има и батерии.
Също и мнението над моето.
Andri01 - майстор
Пиян палячо!! :lol:
П.С.: "...Милиционерски полюции." Не е от мене, това е мнението за такива като тебе :lol:
нед май 19, 2024 3:56 pmAndri01 написа:
Пиян палячо!! :lol:
П.С.: "...Милиционерски полюции." Не е от мене, това е мнението за такива като тебе :lol:
Бързо на промил детектора и другия детектор!
След малко се мятам на автомобила- ти имаш ли смелост?!
И да си пиеш гинкото, че догодина да не твърдиш, че нямаш райдър, а си го взел за проба от съсед, както се случи съвсем скоро с електрожена. Лъжец! Мина с няколко пункта рейтинга на кирю.
Зачестят ли подобни случки, следва социален патронаж.
Относно полюциите- вижда се чии са на място и чии просто така.
kr1100 - майстор
нед май 19, 2024 1:03 pmAndri01 написа:
"...мощна 1500Вт / на 220в/..." писал съм на 220В е!!
ако е ЕВС 07 е 1400Вт.
Има 2 много слаби места в машината китайски недомислици.
1. На дясната част от кормилото отвор ф 10 мм за кабела на тънкостенна и мека алуминиева тръба ф 19мм / дебелина на стената 1,4мм в +. Там се получва рамо и се къса тръбата,
2. Скобата на 2 те тръби на пръта е меко желязо и поддава . Стягаш и след известно време сглобката е хлабава.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: